Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

StayClose ile Hasta Tanıdıklarınıza Uzak Kalmayın

StayClose ile Hasta Tanıdıklarınıza Uzak Kalmayın
Kubilay Han Uluerim

Tıbbi rahatsızlıkları olan tanıdıklarımıza fiziksel olarak yakın olmamız önemlidir. Fakat, takdir edersiniz ki bu her zaman mümkün olmuyor. Peki, sürekli olarak bağlantıda kalarak, sevdiklerinizin sağlık durumlarını uzaktan takip edip, olası sorunları öngörebileceğinizi söylesek?

Touchkin firması, bu söylenenleri StayClose uygulaması ile mümkün kılıyor. Bengaluru merkezli öngörü analizi yapan Touchkin, hastaların tıbbi ihtiyaçlarını öngören bir platform olmaya çalışıyor. Geliştirdiği uygulama sayesinde uzaktan takip olanağı sağlayan firma, yurt dışında çalışan kişilerin Hindistan’daki aileleriyle sürekli bağlantıda kalmasını sağlıyor. 2015 yılında Jo Aggarwal ve Ramakant Vempati tarafından geliştirilmeye başlanan uygulama, Akıllı telefonlardaki sensörleri kullanarak, bir kişinin yardıma ihtiyacı olup olmadığını anlayabiliyor. Bu sayede sağlık hizmeti veren kurumları haberdar ederek, hasta ve doktor ilişkilerini ilerletiyor, hastane masraflarını düşürüyor.

Uygulama kısa zamanda Canaan Partners’dan lok Mittal , InMobi’den Amit Gupta, Livspace’den Anuj Srivastava, Aspiring Minds’dan Himanshu Aggarwal, TaxiForSure’dan Raghunandan G ve Money View’den Puneet Agarwal gibi isimlerin yaptığı yatırımlarla 400.000 $ para topladı.

”Firma olarak, ilk önce diyabet ve depresyonla ilgileneceğiz. Bunu erkenden başarıp, insanların zamanında tıbbi yardım almalarını sağlamak istiyoruz. Bunun dışında, Touchkin, rapor edilmeyen uyku apnesi ve yaşlı bakımı gibi konularda da semptomları takip edecek.” diyor Ramakant Vempati.

Submit a Comment