Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tek Bir Uygulama İle Sağlıklı Yaşayın

Tek Bir Uygulama İle Sağlıklı Yaşayın
Buğrahan Ceylan

Şimdiye kadar sağlık alanında oldukça fazla mobil uygulama geliştirildi. Bu uygulamalar, kalp ritminizi ölçmek, uyku döngünüzü takip etmek, egzersizlerinizi düzenlemek ve diyet yapmanıza yardımcı olmak gibi pek çok farklı işlevlere sahip oldu. Çok yakın bir zamanda mobil uygulama marketlerine giren Argus ise tüm bu farklı işlevleri kendinde toplayabilmiş gibi gözüküyor.

Argus, her anlamda tüm günlük aktivitenizi ölçerek daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için size yol gösterebiliyor. Diğer uygulamaların sunduğu pek çok işlevi kullanıcıya tek elden sunabilen uygulama, topladığı bu geniş data ile oldukça yararlı geri dönüşlerde bulunabiliyor.

Yaptığınız tüm egzersizleri, yeme alışkanlıklarınızı, uyku düzeninizi, kafein tüketim oranlarını, boy-kilo analizlerini bir araya toplayabilen uygulama, kullanıcıların tek bir yazılımla sağlıklı bir hayat yaşayabilmelerini amaçlıyor.

Argus uygulamasını geliştiren şirket Azumio’nun teknoloji departmanı başkanı Peter Kuhar: “Argus, tüm kişisel bilgileri bir araya toplayarak tamamen kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan tek uygulamadır. Örneğin; gün içinde kaç saat spor yapmış olduğunuzun, uyku düzeninize olan etkisini söyleyebilecek benzersiz bir uygulamadır.”

Argus, kullanıcı özellikle bir ayar yapmadığı müddetçe, akıllı telefonunuzda sürekli olarak çalışan bir uygulamadır. Bu sayede, kişinin günlük aktivitelerine bağlı olarak, düzenli ve anlık bilgi toplamaya devam edebilmektedir.

Uygulamanın bir diğer avantajı ise, özellikle iPhone akıllı telefonlar ile uyumlu olarak, cihazın tüm sensörlerini kullanarak efektif bir şekilde bilgi toplayabilmesidir. Hatta cihaz içinde bulunan diğer sağlık uygulamaları ve 3. parti cihazlarla uyumlu çalışabilen uygulama bu sayede kullanıcıya en doğru bilgiyi sunabilmektedir.

Uygulama, şu an için AppStore’da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Submit a Comment