Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Telefonunuzdan İstediğiniz Yere Doktor Çağırmak GPDQ ile Mümkün Oluyor

Telefonunuzdan İstediğiniz Yere Doktor Çağırmak GPDQ ile Mümkün Oluyor
Kubilay Han Uluerim

Mobil uygulamalar sayesinde evinize yemek söylemek veya taksi çağırmanın yanında artık doktorunuzu da kapınıza kadar getirebileceksiniz.

NHS ve Dr. Anshumen Bhagat tarafından desteklenen GPDQ – GP Delivered Quickly şirketi, düşük maliyetli ve erişimi kolay sağlık hizmeti için evlere genel pratisyen çağırmayı sağlayan bir uygulama geliştirdi.

GPDQ kullanan hastalar, haftanın 7 günü 08:00 – 23:00 arası ortalama 90 dakikalık bekleme süresiyle muayene ve reçete yazımı için evlerine doktor çağırabiliyorlar. Muayeneler 25 dakikalık danışmanlık için £120 fiyattan başlıyor ve bu rakam ek süreye göre artıyor. Firma, Hizmet Kalite Komisyonuna bağlı olarak çalışıyor ve Birleşik Krallık’ta hizmet görmüş ve Genel Tıbbi Konsey’e üye doktorlar ile hizmet veriyor.

GPDQ-app-screens-2-768x481

Uygulamayı kullanan hastalar bir harita üzerinden kendilerine en yakın doktoru seçip evlerine çağırırken istedikleri zaman doktorun profiline, tahmini varış süresine ve ortalama fiyatına bakabiliyor; puanlama yapıp incelemeleri okuyabiliyorlar. Uygulama şimdilik Londra merkezde kullanılsa da yakın zamanda bütün Birleşik Krallık’a yayılacağı söyleniyor.

 

“Hastalar, genel pratisyen muayenesini haftalarca beklemek yerine istedikleri zaman, rahat oldukları ortamda bir doktor ile görüşebiliyorlar. Puanlama sistemi sayesinde GPDQ’nun hasta geri bildirimine dayalı yüksek kaliteli hizmeti de yerini korumuş oluyor.”

-GPDQ’nun tasarımcısı Alisa Afkhami

Submit a Comment