Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vivify Health Büyümeye Devam Ediyor

Vivify Health Büyümeye Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Plano, Texas merkezli hasta gözlem şirketi Vivify Health, UPMC tarafından önderlik edilen bir oturumda Strategic investors Laboratory Corporation of America Holdings (LabCorp) ve Envision Healthcare Holdings’in de katkısıyla 17 milyon$ topladı.

2014 yılından beri 23.4 milyon$ toplayan Vivify Health’e yatırım yapanlar şimdilik LabCorp, Envision Healthcare Holdings, Heritage Group ve Ascension Ventures’dan ibaret. CEO Eric Rock, Vivify Health’i kurmadan önce 2 farklı projenin daha önderliğini yapmış. Bunlardan bir tanesi, OpenTable’ın bünyesine kattığı rezervasyon sistemi olan ProHost ve sağlık hizmeti yazılımları üreten MedHost şirketi.

 

2009 yılında kurulan Vivify Health, hastaların risk seviyesine göre uzaktan takip cihazları üreten bir firma. Bugüne kadar oluşturdukları çalıştırma sistemi ise, hastaları 3 farklı bölümde ele alarak çalışıyor.

Yüksek riske sahip ağır hastalar için kullanılan ekipmanlar arasında 4G özellikli bir tablet, tartı, kandaki oksijen seviyesini ölçen pulse oksimetre ve kan basıncı kelepçesi gibi cihazlar bulunuyor. Bu teknolojiler sayesinde hasta kişi, istediği zaman görüntülü doktor ziyareti yapabiliyor, anketlere katılabiliyor ve tedavi planlarını görebiliyor.

Yükselen risk kategorisindeki hastalar için, akıllı telefon tabanlı bir sistem sunuluyor. Telefona yüklenen uygulama sayesinde, hastalar kendi durumlarını takip edebiliyor, veri aktarımı yapabiliyor ve görüntülü doktor muayeneleri katılabiliyor. Ayrıca istedikleri zaman eğitici videolar izleyerek hastalıkları hakkında bilgilenebiliyorlar.

Risk altında kategorisindeki hastalar içinse, sadece web tabanlı basit bir uygulama hizmeti veriliyor. Bu sayede tedavi sırasında ve sonrasında çeşitli gözlem ve takipler yapılabiliyor. 2016’nın ikinci çeyreği için yapılan planlarda ise, cihaza ses komutları ile yönlendirme özelliği geleceği belirtiliyor. CEO Eric Rock’ın yaptığu açıklamaya göre, günlük olarak hastaya çeşitli sorular soran sistem, hastanın durumunu öğrenip çeşitli cevaplarla onu yönlendirebilecek.

Submit a Comment