Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Facebook’un Doğal Afet Anları için “Güvenlik Kontrolü” Özelliği

Facebook’un Doğal Afet Anları için “Güvenlik Kontrolü” Özelliği
Ceren Gülpınar

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un sunduğu yeni özellikle kullanıcılar doğal afet esnasında aileleri ve sevdikleriyle iletişim kurabilecek. Sosyal medya devi Facebook, sahip olduğu bu özelliği sayesinde kullanıcıların doğal afet öncesi ya da sonrası sevdikleriyle bağlantı kurmalarını kolaylaştıracak.

Facebook’un “Güvenlik Kontrolü” özelliği dünya çapındaki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Sunulan bu hizmet tüm cihazlarla ve platformlarla uyumlu olacak.

“Güvenlik Kontrolü” Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Güvenlik Kontrolü özelliği çok yakında dünya genelinde 1.32 milyar kullanıcı için kullanılabilir olacak. Özelliğin sahip olduğu cihazlar ise, felaket oluştuğunda otomatik olarak devreye girebilecek şekilde tasarlanacak.

Eğer afetten etkilenen bir bölgedeyseniz, uygulama tarafından size güvenli olup olmadığınızı soran bir bildirim alıyorsunuz. Bölgeniz ise, Facebook profiliniz, yaptığınız son check-in ve internet kullandığınız en son alan baz alınarak belirleniyor. Güvende değilim olarak seçilen durumlarla ilgili haber kaynağı tarafından bir güncelleme ve bildirim uygulama tarafından oluşturuluyor. Web’e ulaşamamanız gibi bir durumda ise, arkadaşlarınız sizin adınıza güvenlik durumunuzla ilgili paylaşımda bulunabiliyor.

Günümüz koşullarında endişeli anlarda sevdiklerini kontrol etmek ve güncellemelerini öğrenmek isteyen kullanıcı yakınları, öncelikli olarak Facebook’a yöneliyor. İletişim kurmanın zorlaştığı anlarda, Facebook’un bu özelliği ise, kullanıcıların yardımına koşacak ve endişeleri azaltacak nitelikte.

Eğer Facebook’un “Güvenlik Kontrolü” özelliğini kullanmanızı gerektiren zor bir durumda kalırsanız, bu aracın sevdiklerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

Submit a Comment