Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vodafone, Ekso GT’yi İnternetle Kavuşturma Yolunda

Vodafone, Ekso GT’yi İnternetle Kavuşturma Yolunda
Kubilay Han Uluerim

Vodafone, kalp krizi geçiren ve omurilik hasarı bulunan kişiler için geliştirilen dünyanın ilk ve tek FDA onaylı dış iskeletinin internet bağlantı sistemini yapacağını duyurdu.

Açıklanana göre, Ekso Bionics tarafından üretilen Ekso GT, Vodafone’un şebekesini ve (IoT) SIM kartını kullanarak internete bağlanacak. Vodafone yetkilileri, IoT SIM kartının teşhis için güvenilir bağlantı sağlayacağını ve hasta verilerine iletişimi kolaylaştıracağını söylüyor; kullanıcının cihaz deneyimini arttıracağını belirtiyorlar.

Vodafone Group’un Amerika IoT şefi Andrew Morawski diyor ki: “Nesnelerin interneti her türlü tıbbi cihazın bağlantılı olmasını sağlıyor. Bu da, hastaların aldığı bakım hizmetini direkt olarak etkiliyor. Ekso Bionics’in kalp krizi geçirmiş kişilerin ve omurilik hasarı bulunan hastaların hareketliliği üzerine yoğunlaşması, kullanıcıların yaşam kalitesini oldukça arttırıyor.”

Ekso Bionics CEO’su Thomas Looby “İnsanların takdire şayan şeyleri başarmasına yardım için bu işteyiz ve işinde uzman partnerlerle çalışmak bunu yapmanın en iyi yolu.” diyerek bu ortaklığın amacına değiniyor.

Submit a Comment