Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Oyun Gibi Mobil Sağlık Uygulaması

Oyun Gibi Mobil Sağlık Uygulaması

| On 29, May 2015

Akılı telefonlar ve akıllı saatlerle kullanılan sağlık uygulamalarından biri olan Mango Health, fitness tracker dediğimiz uygulamalardan biraz daha farklıydı. Yalnızca ilaçlar ve etkileşimlerine odaklı çalışan uygulama, ilaç saati hatırlatması yapan, vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin alınması için uyarı veren, bilinçli beslenme ve ilaç kullanımı alışkanlığını kazandırmak için öneriler sunan bir uygulamaydı. Geçtiğimiz günlerde Google Fit ile entegre bir şekilde çalışacak olan yeni sürümünü tanıtan Mango Health artık, tansiyon değerlerinizi, kilonuzu ve fiziksel aktivitelerinizi takip edebilecek. Mango Health’in hedefi; diğer sağlık uygulamaları gibi sadece fitness tracker görevi görmesi değil, rutin ilaç kullanan hastaların, bu uygulamayla birlikte spora başlamalarını sağlamak.

Uygulamanın bir başka ilginç özelliği de arayüzünün bir mobil oyuna benziyor olması. 55-64 yaş aralığındaki kullanıcılarının çoğunlukta olduğunu söyleyen firma yöneticileri, uygulamayı Candy Crush gibi oyunları sık sık oynayan hanımların hoşuna gidecek şekilde tasarladıklarını söylüyor. Oldukça etkili bir pazarlama yöntemi gözüken bu tercihin, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını ise zaman gösterecek.

Nasıl Çalışır?

Uygulamayı kullanmaya, alışkanlıklarınız, kilonuz, düzenli kullandığınız ilaçlarınız ve hatta kan basıncı değerleriniz gibi kişisel bilgilerinizi sisteme kaydederek başlıyorsunuz.

Mango-Health

İlaçlarınızı alıp almadığınızı bu şekilde bir ekrandan takip etmenizi ve hatırlatmaları erteleyebilmenizi de sağlayan uygulamanın, en önemli özelliklerinden biri de bu.

how-slide-reminder

Eskiden olduğu gibi, şimdi de Mango Health’ten, kullandığınız ilaçların özellikleri ve etkileşimleriyle ilgili bilgiler alabilirsiniz.

how-slide-inbox

Uygulamanın bir oyun gibi tasarlandığını söylemiştik. Uygulamada tıpkı bir mobil oyundaymışsınız gibi, her ilaç alışınızda puan kazanıyor ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları hedeflerinize ulaşmaya çalışıyorsunuz. Her yeni hedefe ulaştığınızda ise hediye kartlar  kazanıyorsunuz. 

how-slide-points

 

Submit a Comment