Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yepyeni Bir Anatomi Uygulaması: Essential Anatomy

Yepyeni Bir Anatomi Uygulaması: Essential Anatomy
Buğrahan Ceylan

İster bir sağlık çalışanı ister vücut yapısını öğrenmeye meraklı bir birey olun, Essential Anatomy uygulaması sayesinde karmaşık vücut yapısını anlamak hiç bu kadar zevkli olmamıştı. iPad ve diğer tablet bilgisayarlar için şimdiye kadar daha önce de anatomi ile ilgili uygulamalar çıkmıştı. Fakat Essential Anatomy, grafikleri ve gerçekçiliği sayesinde diğer uygulamaların bir adım önünde gözükmekte.

Essential Anatomy’yi geliştiren 3D4Medical şirketi daha önce de geliştirdiği farklı uygulamalar ile bu kulvarda çığır açan kurumlardan bir tanesi. Uygulamanın özelliklerine geçmeden önce dikkate alınması gereken ilk nokta, 3D4Medical’in tam 18 ay boyunca iPad için en iyi grafikleri oluşturmak amacıyla çaba harcamaları. Essential Anatomy’nin grafik motorları şimdiye kadar kullanılmış en detaylı, üç boyutlu görüntüleme modellerinden birini sunmakta. Uygulamayı en etkin şekilde çalıştırırken dahi, tepkime sürelerinde herhangi bir eksilme ya da görmek istediğiniz detaylı, küçük bir kasın kaybolması gibi bir durum yaşanmıyor.

Yeni görüntüleme motoru bir yana, Essential Anatomy aynı zamanda modellemelerde bulunan neredeyse her parça için (kas, sinir, arter ve damar) doğru seslendirme ve telaffuzu da sunmakta.  Kolay ve pratik ara yüzü sayesinde uygulama içerisinde istediğiniz yerde notlar almanız da mümkün. 2,500’den fazla bulunan her biri detaylı, farklı anatomik yapı içerisinde gezinebilir ve farklı katmanları birbirinden izole edebilirsiniz.

Essential Anatomy uygulaması ayrıca istenilen zamanda, belli vücut yapılarıyla ilgili sizi küçük sınavlara tabi tutabiliyor.

Başarılı tanıtım videosu sayesinde uygulamayı daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Submit a Comment