Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bing, Mobil Sağlık Uygulamalarını Bir Üst Seviyeye Taşımak İstiyor

Bing, Mobil Sağlık Uygulamalarını Bir Üst Seviyeye Taşımak İstiyor
Levent Sansever

Mobil sağlık uygulamaları gerek yüksek kullanım oranlarıyla gerekse hızlı gelişimi ile birçok şirketin dahil olmak istediği bir alan.

Her ne kadar Windows Phone kullanıcıları mobil sağlık ve fitness uygulamalarına yabancı olmasalar da son yaratılan uygulama olaya bambaşka bir boyut katacakmış gibi duruyor.

Bing tarafından geliştirilen yeni uygulama kullanıcıların koşularını bitirdikten sonra da sağlıklı kalmalarını amaçlıyor.

Uygulamanın tanımında yazanlara göre kullanıcılar günlük yakmak istedikleri kalori hedeflerini koyuyor, günlük aldığı besinleri uygulamaya giriyor ve 300,000’den fazla yiyecek hakkında beslenme tavsiyeleri alabiliyorlar. Tanım şu şekilde devam ediyor: ”Yüzlerce antrenman ve çalışma programından istediğinizi seçin, adım adım verilen talimatları takip edin, fotoğraflardan ve videolardan yardım alın, GPS yardımıyla ne kadar süre spor yaptığınızı, ne kadar mesafe kat ettiğinizi ve kaç kalori yaktığınızı görün. Eğer sağlık probleminiz olduğunu düşünüyorsanız genel bir tanı almak için semptomları uygulamaya girin. Uygulamadan elde ettiğinizi verileri Windows 8 işletim sistemine sahip diğer cihazlara da aktarabilirsiniz.”

Microsoft, son derece heyecan verici olan bu uygulamanın sadece deneme versiyonu olduğu ve tamamlanmış sürümünün henüz yayınlanmadığını belirtiyor.

Submit a Comment