Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

750.000 Kişinin Uyku Düzeni Sleepio ile Kontrol Altında

750.000 Kişinin Uyku Düzeni Sleepio ile Kontrol Altında
Kubilay Han Uluerim

Sleepio uygulamasını geliştiren Birleşik Krallık merkezli dijital sağlık şirketi Big Health, Octopus Ventures tarafından yönetilen ve Kaiser Permanente Ventures, Omada Health CEO Sean Duffy, Index Ventures ve JamJar Investments’ın da katıldığı fonlama kampanyasında 9.5 milyon pound para topladı. Şirketin geliştirdiği uygulama tüketici odaklı bir teknoloji olmadığı için sadece işverenlere satılıyor.

“ABD pazarına girdiğimizden 1 yıl sonra 750.000’den fazla çalışanın Sleepio programını kullandığını görüyoruz. Bu yeni yatırım, birlikte çalıştığımız şirket sayısını arttırmamıza ve var olan teknolojileri geliştirerek daha geniş kitlelere hizmet vermemize yol açacak. Bu sayede zihinsel problemleri olan daha fazla kişiye ulaşabileceğiz. Lakin bu hedefe sadece kanıtlara dayanan çözümlere bağlı kalarak ulaşabiliriz.”

– Big Health CEO’su ve kurucusu Peter Hames

Sleepio-sleep-efficiency

Firmanın şimdilik ilk ve tek uygulaması Sleepio, özellikle Comcast, LinkedIn, Boston Medical Center ve Henry Ford Health System gibi önemli isimler tarafından kullanılıyor ve kullanıcıların uyku problemlerini çözmeyi hedefliyor. Çalışma şekli ise temel olarak şöyle: Kullanıcılar bir uyku testi yaptırdıktan sonra Jawbone veya Fitbit marka bir aktivite takip cihazından topladıkları verileri telefonlarına aktarıyorlar. Sonra uygulamanın maskotu ve dijital doktoru The Prof tarafından kendilerine kişiselleştirilmiş bir program yazılıyor. Bu program kapsamında uyku düzenini düzeltecek ve kalitesini arttıracak bilişsel egzersizler öğreniliyor.

Submit a Comment