Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobilise the NHS Etkinliği, Sağlık Personelleri ve Dijital Firmaları Bir Araya Getirecek

Mobilise the NHS Etkinliği, Sağlık Personelleri ve Dijital Firmaları Bir Araya Getirecek
Kubilay Han Uluerim

Birleşik Krallık’ta çalışan NHS personelleri ve küçük dijital teknoloji firmaları 18 Kasım ve 5 Ocak’ta yapılacak etkinliklerde bir araya gelecekler.

“Mobilise the NHS” adıyla yapılacak bu etkinliklerin temel amacı yeni dijital sağlık teknolojileri üretmek olacak. Etkinliğe katılacak ekipler Kuzeybatı İngiltere’de yer alan ve Greater Manchester Academic Health Science Network’te (GMAHSN) çalışmayı hedefleyen firmalardan seçilecek. İki gün boyunca Manchester merkezde çalışacak olan bu ekipler, Salford Royal Foundation Trust doktorlarıyla beraber sağlıkla ilgili yeni mobil uygulamalar üzerine fikir yürütecekler.

Etkinliğe katılacak ekipler ve sağlık personelleri, Salford bölgesi ve NHS’in hizmet verdiği diğer bölgeler için şimdilik 4 konuya odaklanmayı teklif etmişler.

Bu konular:

  • İnme tedavisi
  • Hastaların kendilerine bakabilmeleri için destek
  • Klinik danışmanlık aşamasında iletişimin arttırılması
  • Eklem iltihabı tedavileri

İki gün sürecek bu etkinliklerin ilk gününde her dijital şirket bir hastane personeliyle eşleşecek ve yukarıda saydığımız konular üzerine konuşacak. Bu alanlardaki hizmetin gelişmesi için sorunun kaynağına inilecek ve mobil uygulamalar geliştirmek için fikirler paylaşılacak.

İkinci günde ise fikirleri en çok beğenilen ekipler duyurulacak ve projelerin faaliyete sokulması için fonlama hakkında görüşmeler yapılacak.

Konuyla ilgilenen firmaların email üzerinden Mobilise the NHS başlığıyla iletişime geçebileceğini belirten yetkililer, son başvuru tarihinin 31 Ekim olduğunu söylüyorlar.

 

Kaynak:

Submit a Comment