Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ameliyat Sonrası Hasta Takibi İçin Mobil Uygulama Kullanımı Giderek Artıyor

Ameliyat Sonrası Hasta Takibi İçin Mobil Uygulama Kullanımı Giderek Artıyor
Kubilay Han Uluerim

Ameliyat olacak hastaların doktorlarla etkileşime girmesini sağlayan bir uygulama geliştiren Toronto merkezli SeamlessMD, bu hizmetini Saint Peter’s Healthcare System bünyesinde kullanmaya başladı.

SeamlessMD’nin tablet, akıllı telefon ve masaüstü bilgisayarlar için halihazırda kullanılabilir olan etkileşim uygulaması, hastaların ameliyat öncesinde bilgilendirilmesini sağlıyor. Bu sayede hastanın yaptırması gereken tahliller, kullanması gereken ilaçlar ve uyması gereken kurallar sürekli olarak kendisine hatırlatılıyor. Ek olarak ameliyat bittikten sonra hastaların kendilerine bakmalarını kolaylaştırması için çeşitli aygıtlar ve eğitimsel videolar da sunuyor. Doktorlar bu aşamada hastanın durumunu uzaktan takip edebiliyorlar. Program şu anda kalça ve diz değiştirme, kalın bağırsak, göğüs ve kalp ameliyatları gibi bir çok operasyonu kapsıyor.

seamlessmd

Söylenilene göre Saint Peter’s, bu anlaşmayla birlikte SeamlessMD’nin yardımıyla sezeryan ameliyatı sonrası iyileşme döneminde hastalara yardım edecek. Bunun için “ameliyat sonrası gelişmiş iyileştirme (ERAS)” adlı bir programın uygulamaya dahil edileceği belirtiliyor.

“Kendi sağlık sistemimize ERAS’ı eklemeye karar verdiğimizde sadece bir takım kurallar zincirini hastaya dayatmak istemedik. Hastaların düzgün bir şekilde eğitilmesi ve uzaktan takip edilmesi için bir çözüme ihtiyacımız vardı. Bu konuda SeamlessMD’yi seçtik; çünkü oldukça deneyimliler ve sahip oldukları platform istikrarlı bir şekilde çalışıyor.

-Saint Peter’s Healthcare System’dan Dr. Attila Kett

 

Kaynak:

Submit a Comment