Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Anne Baba Adaylarına Apple’dan 12 Mobil Uygulama

Anne Baba Adaylarına Apple’dan 12 Mobil Uygulama
Buğrahan Ceylan

Mobil dünya hızla gelişmeye devam ediyor. Bu gelişme ve tüketim hızıyla beraber farklı ihtiyaçlara yönelik hizmetler de ortaya çıkıyor. Pek çok farklı kategoride ve ihtiyaca yönelik hazırlanan mobil uygulamalar içinden, anne-baba adaylarına da özel olarak hazırlanmış olanları tabii ki mevcut. Kimi uygulamalar, yeni çocuk sahibi olacak çiftlere farklı bir düzene alışmaları için yardımcı olmayı vaat ederken, kimi uygulamalar ise annenin ve bebeğin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunuyor. İşte bu uygulamalardan bazıları;

1- WebMD Baby- Ücretsiz

WebMD Baby uygulaması sayesinde bebeğinizin ne kadar sağlıklı olduğu ile ilgili bilgiyi kolayca edinebilirsiniz. Uyku takibi, beslenme takibi, büyüme hızı takibi gibi işlevleri olan uygulama aynı zamanda bebeğin birinci ve ikinci yılına göre farklı bilgiler de sunmaktadır. Yeni doğan bebeğin ilk yılında, aile uygulama aracılığıyla her hafta işe yarar ipuçları ve sağlık bilgisi önerileri sunuyor. Bebeğin ikinci yılında ise, bu bilgi sunma sistemi her ay gelmeye başlıyor.  Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2- Sprout – $4.99

Uygulama, ebeveynlere hamilelik dönemi boyunca bebeğin gelişim süreçleri hakkında bilgi vermektedir. Bebeğin büyüme sürecinin daha iyi anlaşılabilmesi için yüksek çözünürlükte görseller de sunan uygulama ayrıca alanında uzman sağlık profesyonelleri tarafından hazırlanmış bilgileri de barındırmaktadır. Hamilelik dönemine ait görsel zaman çizelgesi, doktor ziyareti planlayıcısı ve hatta “tekme sayar” özelliği dahi bulunmaktadır. Sosyal medya paylaşım butonları da uygulamanın sundukları arasında. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Pregnancy & New Parenthood – $2.99

Uygulama, yeni doğan bir bebeğin nasıl beslenmesi gerektiğinden  ne şekilde  tutulması gerektiğine kadar ayrıntılı bilgileri ebeveynlerle paylaşmaktadır. Henüz hamilelik döneminde olan anne adaylar için de sağlıklı diyet önerileri ve egzersiz hareketleri önerebilmektedir. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4- Pink Pad Period Tracker Pro — $1.99

Pink Pad uygulaması gebe kalmaya çalışan anne adayları için ovülasyon dönemi hakkında bilgi verdiği gibi, uygulama içinde anne adaylarının belli konularla ilgili sohbet etmesine ve bilgi paylaşabilmesine de olanak sağlamaktadır. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Eat Sleep: Simple Baby Tracking — Ücretsiz

Uygulama oldukça basit işlemektedir. Üç ana özellik sunan uygulama, bebeğin yemek,uyku ve bez değişim saatleri ile ilgili destek sunmaktadır. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

6- My Pregnancy Today – BabyCenter – Ücretsiz

Bebeğin beklenen doğum tarihi girildiği andan itibaren, bu uygulama size oldukça yararlı bilgiler vermeye başlıyor. Vücudunuzun zamanla nasıl değişerek geliştiğini gösterebilen uygulama, bu değişimlere göre ayrıca beslenme önerilerini de kullanıcıya sunabilmektedir. Uygulamanın sunduğu tüm bilgiler, BabyCenter tarafından hazırlanmaktadır. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

7- My Baby Today – Ücretsiz

BabyCenter tarafından hazırlanan bir başka mobil uygulama olan My Baby Today, bebeğin gelişme sürecini gösteren kişiselleştirilebilir bir takvim sunabilmektedir. Ayrıca, bu süreç içinde bebeğin yapması gereken egzersiz ve aktiviteleri de ebeveynlere hatırlatmaktadır. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

8- Kidfolio Parenting and Baby Book – Ücretsiz

Kidfolio uygulaması, ebeveynlere çocuklarının en önemli anlarını paylaşabilmelerini sağlayan bir albüm yaratma olanağı sağlamaktadır. Uygulama ayrıca otomatik olarak resimleri analiz ederek bir zaman çizelgesi oluşturabilmektedir. Bu fotoğraflara ayrıca çeşitli filtre seçeneklerini de uygulayabiliyorsunuz. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

9- Withings WithBaby – Ücretsiz

Her ne kadar App Store’da bu uygulama ücretsiz olsa da, görevini yerine getirebilmesi için bir bebek görüntüleme ekranı ile birlikte çalışması gerekmektedir. Uygulama, ekran sayesinde gece ya da gündüz, annelerin her an bebeklerini cep telefonlarından izleyebilmelerini sağlamaktadır. Ekran sayesinde ayrıca, odanın sıcaklığı ve nem oranı gibi değerlere de ulaşılabiliyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

10- Baby Monitor – 5.49$

Daha farklı bir biçimde olsa dahi, bu uygulamada bir önceki ile benzer bir hizmet sunuyor. Uygulamanın açık olduğu bir iPhone cihazı bebek odasın koyuyorsunuz ve eğer herhangi bir gürültü tespit edilirse, Baby Monitor sizin seçeceğiniz bir numarayı aramaya başlıyor. Bu sayede ebeveynler de telefonu açarak ne olduğunu öğrenebiliyorlar. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

11- Baby Connect – $5.49

Yeni doğmuş bir bebeğin hayatında olabilecek tüm aktivitelerin grafiksel raporunu hazırlayabilen bir uygulama Baby Connect. Zamanlayıcı, takvim, aşı-ilaç takiçisi ile benzersiz bir uygulama. Ayrıca topladığı ve sunduğu tüm bilgileri, bebeğin bakımında rol oynayan bir üçüncü kişiyle de paylaşarak senkronize çalışabiliyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

12- Dad’s Guide to Newborns: The Video Guide — $5.49

Bu uygulama, belki de özellikle babalar için hazırlanmış olan tek mobil uygulamadır. İçinde bulundurduğu ve sürekli güncellenen video içerikler ile, baba adaylarının bir bebek ile nasıl bir hayat yaşanır fikrine alıştırmaya çalışıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca baba adayları için hazırlanan bu uygulamada, bebeğin nasıl tutulması, nasıl yemek yedirilmesi, banyo yaptırılması gibi bilgiler de mevcuttur. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Submit a Comment