Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Galata Kulesi Pembe Oluyor

Galata Kulesi Pembe Oluyor
Buğrahan Ceylan

Meme kanseri, meme hücrelerinde başlayan bir kanser türüdür. Akciğer kanserinden sonra, dünyada görülme sıklığı en yüksek olan kanser türüdür. Bu kanser türü, erkeklerde de görülmekle beraber kadın vakaları erkek vakalarından 100 kat fazladır.

Görenler, görmeyenlere anlatmıştır; Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ve General Electric (GE), meme kanseri ve bu hastalığın erken teşhisinin ne kadar önemli olduğu konusunda insanları bilinçlendirmek amacıyla büyük bir görsel şölen organize etti. 29-30-31 Ekim tarihleri arasında, “video mapping” ismiyle bilinen birden fazla projeksiyonun, Galata Kulesi’nin tarihi formuna uygun bir şekilde yansıtma yapması ile oluşturulan ışıklandırma ve görsel çalışma şimdiden büyük beğeni topladı.

galata kulesi

 Bu organizasyonun üstelik bir de sosyal medya ayağı bulunmaktadır. Meme kanseri farkındalığına desteğini sosyal medyada da belirtmek isteyen kullanıcılar, #GalataPembeOluyor başlığı altında atacağı tweet ve Facebook gönderileri ile kampanyaya destek olabilecekler. General Electric, bu başlık altında atılacak olan her mesaj için Meme Sağlığı Derneği’ne 1 TL bağışta bulunacak.

Submit a Comment