Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Alkolden Vazgeçemeyenler İçin Uygulama Geliştirildi

Alkolden Vazgeçemeyenler İçin Uygulama Geliştirildi
Ceren Gülpınar

Alkol tüketimiyle sağlığına zarar verenler ve şehir içinde akşam dışarı çıkmaya yönelenler için, ne kadar alkol tükettiklerini incelemeye yarayacak bir uygulama geliştirildi. Drinkaware: Track and Calculate Units ismindeki bu iPhone uygulamasının lansmanı, Alkol Farkındalık Yardım Kuruluşu Drinkaware tarafından yapıldı. Uygulama, kullanıcıların alkol tüketim miktarını ölçümleyerek, ortalama seviyede bir tüketim sağlamaları için de hedefler belirlemektedir.

Uygulama kaloriyi dikkate alarak, içki yerine ne tür yiyecekleri tüketebilecekleri ve ne kadar egzersizle aldıkları kalorileri yakabilecekleri konusunda, tüketicileri bilgilendirmektedir.

Drinkaware App

Drinkaware Dijital Başkanı Ben Butler: “Biz, birçok insanın, alkol tüketimini kesmesi gerektiğinin farkında olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, onların harekete geçme aşamasında desteğe ihtiyaç duyduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de, eksik olan desteğin bu uygulama aracılığıyla sağlanacağı görüşündeyiz.” Bu uygulama, insanlara yargılayıcı bir yaklaşım göstermeden, ihtiyaçları olduğu yer ve zamanda gereken destek ve teşviki sağlayacak. Uygulama, insanların alkolle olan ilişkisinde olumlu değişiklikler yapabilmek için, kullanıcılara yardımcı olacak. Sonucunda da insanlar, alkol tüketimini azaltmanın hatta tamamıyla alkolü bırakmanın etkisiyle, sağlıklı yaşamın keyfini çıkarabilecek.

Ücretsiz uygulama, şu an için yalnızca iOS destekli cihazlar için kullanıma sunuldu. Ancak uygulamanın Android versiyonunun da geliştirilmesi için, yapılan çalışmalar devam ediyor.

Submit a Comment