Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Apple ve IBM Ortaklığının Sağlık Sektörüne Katkısı

Apple ve IBM Ortaklığının Sağlık Sektörüne Katkısı
Berna Yaran

Apple ve IBM arasındaki mobilite ortaklık girişimi sağlık sektörüne birçok uygulamanın (ilk olanlar da dahil olmak üzere) girmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz Temmuz ayından beri bu iki şirket arasındaki ortaklıkla beraber yeni mobil uygulamalar da gelişmekte. Aynı zamanda IBM, Apple donanımlarının satışını yapmakta ve desteklemektedir. Geçtiğimiz Aralık ayında ilk 10 uygulamayı, Mart ayında ise ikinci grubu topluma sundular. Bu hafta yayınlanan uygulamalar toplam 22 teklif getirdi.

Hastanede çalışan ya da ev hizmeti veren hemşireler için dört yeni uygulama var. RN Hastanesi, hemşirelerine hasta kayıtlarını tutmaları için iPhone veriyor. Uygulama hasta kayıtlarını, hastanedeki ekipman değişikliklerini, hasta isteklerini ve laboratuvar gerekliliklerini tanımlamak için iBeacon teknolojisini kullanıyor.1387468447749

Hastane Lead Uygulması, bu hastanede çalışan hemşirelerin iPad ile kullanabilecekleri bir uygulamadır. Uygulama, hemşireleri dosya yükünden kurtarıyor. Farklı veri tabanındaki bilgileri bir tabloda topluyor.

Uygulama sayesinde hemşireler hasta istekleri ve laboratuvar gereklilikleri hakkında sürekli bilgilendiriliyorlar. Hastane dışındaki hastaların da kayıtlarını sistemde tutan uygulama, tedavi için hastaların fotoğraf ve video yüklemesine de izin veriyor.

IBM ve Apple ortaklığı daha birçok ilke imza atacak gibi duruyor. Bu yenilikler sağlık çalışanları için son derece kullanışlı. Ayrıca hayatımızı kolaylaştırdığı gibi farkındalığımızı da artırıyor.

 

Submit a Comment