Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

dijital sağlık hizmetleri

Sağlık Sektöründe Yeni Akım

07 April 2015 11:04 |

Sağlık sektörü değişiyor! Bugün tıbbi koşullar hakkında sosyal medyadan araştırmalar yapıyoruz. Doktorlar, hastaneler ve ilaçlar hakkında öğrenmek istediklerimize ulaşabiliyoruz. Yani günümüzde sosyal medyayı: “bilgi depolamak ve bu depoladığı bilgileri sosyal etkileşimle yaymak” olarak tanımlayabiliriz.

Sosyal medyada açıkça yazılan başlıklar altında … Read More

Apple ve IBM Ortaklığının Sağlık Sektörüne Katkısı

06 April 2015 11:35 |

Apple ve IBM arasındaki mobilite ortaklık girişimi sağlık sektörüne birçok uygulamanın (ilk olanlar da dahil olmak üzere) girmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz Temmuz ayından beri bu iki şirket arasındaki ortaklıkla beraber yeni mobil uygulamalar da gelişmekte. Aynı zamanda IBM, Apple donanımlarının … Read More

İlaç Sektöründeki Dijital Gelişim

29 December 2014 11:34 |

Son raporlara göre birçok ilaç şirketi dijital sağlık bölümünü kendi bünyesine eklemeyi planlıyor. Bu departman, akıllı telefon uygulamalarının ve diğer araçların firmanın ilaçları için geliştirilmesinde rol alacak.

Qualcomm Life Genel Müdürü Rick Valencia yaptığı son röportajda ilaç şirketlerinin bu bölümü … Read More

SocialWellth, Happtique’ı Satın Aldı

15 December 2014 15:58 |

Las Vegas merkezli dijital sağlık iyileştirme şirketi SocialWellth, sağlık uzmanlarına ve hastalara mobil sağlık çözümleri üreten Happtique firmasını satın aldığını duyurdu.

Bu satın almayla birlikte SocialWellth’in  “mWellth” portfolyosu ve dijital sağlık çözümleri, tüm toplumu kapsayan bir bakım süreciyle büyüyecek.

Happtique … Read More

Bazı Mobil Sağlık Uygulamalarının Yararından Çok Zararı Olabilir

12 December 2014 18:07 |

Mobil sağlık uygulamaları harika olabilir. Bu uygulamalar adımları sayabilir, kalori hesabını yapabilir veya bazı belirtiler hakkında temel bilgiler sağlayabilirler. Fakat bazı uygulamaların yararından çok zararını görebilirsiniz.

Bütünleyici tıp alanında uzman olan Dr. Daniel Neides, kullanacağımız mobil sağlık uygulamasını seçmeden önce  … Read More

Mobil Kullanımla Depresyonun Üstesinden Gelebilir miyiz?

05 December 2014 16:56 |

Cep telefonu kullanımının gençler arasında oldukça yaygın olduğunu biliyoruz. Gençler, depresyon anlarıyla baş etmek için, genellikle ilk olarak cep telefonlarına yöneliyorlar. Ancak, pek çok sağlık uzmanı durumla ilgili yapılması gerekenin yüz yüze iletişimin arttırılması olduğunu özellikle vurguluyor.

Bunun için … Read More