Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Beslenme Alışkanlıklarınızı Kontrol Eden Lifesum Büyümeye Devam Ediyor

Beslenme Alışkanlıklarınızı Kontrol Eden Lifesum Büyümeye Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Stockholm merkezli dijital sağlık şirketi LifesumNokia Growth Partners tarafından yürütülen fonlama kampanyasında $10 milyon topladığını duyurdu. Fonlamaya Draper Esprit, Bauer Media Group ve SparkLabs Global Ventures gibi tanınmış yatırımcı şirketler de katıldı. Bu sayede isveçli firma Lifesum’ın Avrupa ve ABD’ye daha kolay yayılması da garantilendi.

2013 yılında ShapeUpClub adıyla kurulan Lifesum’ın an itibariyle 15 milyon kullanıcısı var. Kullanıcıların yemek yeme ve egzersiz alışkanlıklarını takip eden Lifesum, Fitbit, Jawbone, Google Fit ve Runkeeper gibi pek çok aktivite takip cihazı ve uygulamayla da senkronize olabiliyor. Firmanın geçtiğimiz yıl Apple Watch, Android Wear ve Samsung Gear için Life Rating adlı bir yemek seçimi uygulaması geliştirdiği de biliniyor.

vbf

“Sağlık ve beslenme yönetimi hızlı bir şekilde çevrimiçi ve mobil ortamlara taşınıyor. Lifesum kendini güçlü iş modeli ile bu alanda lider konumuna sokmuş bir şirket.”

-Nokia Growth Partners Yatırım Müdürü Walter Nasalin

Sektördeki bu son yatırımla giderek büyüyen Lifesum, bu sene başlarında, beslenme yetersizlikleri tespiti yapıp kişiselleştirilmiş içecekler üreten Birleşik Krallık merkezli Crussh ve tarladan sofraya teslimat yapan PALETA şirketleriyle de anlaşmıştı.

Submit a Comment