Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ausodhyatmika, Tüm Sağlık Hizmetlerini Bir Uygulamada Topluyor

Ausodhyatmika, Tüm Sağlık Hizmetlerini Bir Uygulamada Topluyor
Kubilay Han Uluerim

Yakınlarda bulunan ambulansların kullanılabilirliğini mi merak ediyorsunuz? Ya da kan bankaları, hastaneler, klinikler, bakım evleri, patoloji laboratuvarları, tanı merkezleri, eczaneler veya veterinerler? Android uygulaması Ausodhyatmika, bu içeriklerin hepsine sahip.

Hindistan’da geliştirilen mobil uygulamanın başındaki isim Krishna Kant Tiwari. “Kullanıcı geri bildirimine dayanarak uygulamaya eklenen bu içerikler ve acil durum yardım hatlarının numaraları, Ausodhyatmika’yı bütün sağlık hizmeti ihtiyaçları için tek durak haline getiriyor.” diyerek verdikleri hizmetin önemini vurguluyor.

Tiwari’nin dediğine göre, ambulans araması sonucu hastane ismi, araç mevcudiyeti, adres ve kullanıcıyla hastane arası mesafe öğrenilebiliyor. Kan bankası araması, 5km civarındaki tüm kan bankalarını gösteriyor ve istenildiği taktirde mesafe ayarı değiştirilebiliyor (en fazla 100km). 100km’den uzakta bir kan bankası aranıyorsa, kullanıcı için gelişmiş aramalardan eyalet, semt, mahalle, köy gibi seçenekler sunuluyor.

Kullanıcılar ayrıca, kan bağışı bekleyenler için donör olarak kayıt yaptırabiliyorlar. Aynı şekilde, kan arayanlar da kayıt yaparak irtibat bilgilerini bırakabiliyorlar. Sahtecilik ve kötüye kullanım konusunda oldukça katı olduklarını söyleyen Tiwari, sistemin gayet güvenli olduğunu söylüyor. Kötüye kullanımı şikâyet etme seçeneği sayesinde kullanıcıların tespit ettikleri sahtekâr kişileri ihbar etmesi sağlanıyor.”

 

 

Submit a Comment