Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Migren Ağrılarınızdan MigraineX ile Kurtulun

Migren Ağrılarınızdan MigraineX ile Kurtulun
Kubilay Han Uluerim

Cirrus Healthcare Products, yakın bir zamanda klinik olarak migrenin süresini, şiddetini ve verdiği rahatsızlığı azaltan MigraineX adlı bir kulak tıkacı geliştirdi. Cirrus, kulak tıkaçları ile beraber migren hastaları için bir de MigraineX App adlı akıllı telefon uygulaması çıkarıyor.

Bu uygulama sayesinde, migren ağrılarını başlatan barometrik basınç değişimlerinden önce migren hastalarına haber veriliyor. Böylece ağrılar başlamadan önce MigraineX kullanılarak semptomların etkisi azaltılabiliyor.

“MigraineX App ve MigraineX tıkacı sayesinde hastalar, baş ağrılarında azalma hissederek hızlıca düzelecek.” diyor Cirrus Healthcare’den Lanny Lewis.

Princeton Consumer Research tarafından yapılan klinik araştırma sonucu elde edilen verilere göre, sıradan migren ilaçları ile karşılaştırıldığında MigraineX, deneklerin %81’inde daha başarılı olarak baş ağrılarını giderebiliyor. Geliştiricilerin söylediğine göre, MigraineX aslında havadaki barometrik değişmelerin neden olduğu her türlü baş ağrısı için tasarlanmış bir teknoloji. WebMD’ye göreyse, barometrik basınçtaki değişimler havaya bağlı migren hastalığının temel sebeplerinden biri. MigraineX şimdilik Amazon.com üzerinden satışa sunulmuş durumda ve yakın zamanda perakende satış mağazalarında da raflarda bulunabilecek.

Bunlara ek olarak, şirketin bir de #killmigraines etiketi ile yürüttüğü bir sosyal medya kampanyası mevcut.

Submit a Comment