Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bağlı Takip Cihazlarının Geleceği

Bağlı Takip Cihazlarının Geleceği
Can Aytı

Giyilebilir fitness takipçileri gün geçtikçe hayatımızdaki yerlerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Park Associates’in yaptığı yeni araştırmaya göre, dünya çapında 2012 yılında 6.6 milyon ve 2013 yılında 13.6 milyon dolarlık gelir elde eden dijital takip cihazlarının 2014 yılının sonuna kadar 22 milyon doları geçerek bunu da ikiye katlayacağı görüşünde.

Araştırma şirketi, aynı zamanda 4-5 Eylül’de yapılacak olan San Diego Connected Health Summit’te, tüketicilerin neden bu cihazları satın almak istediklerini de araştıracak.

fitbit

Park Associates, Sağlık ve Mobil Cihaz araştırmaları direktörü Harry Wang, Giyilebilir spor cihazları, 2014 yılında bütün satılan dijital spor aletlerinin %52’lik bir payını kapsayacağını ve 2018 yılında da bu değerin %81’e çıkacağını ön gördüklerini belirtti. Akıllı saatler ise muazzam bir büyümeye şahit olabilecek başka bir giyilebilir cihaz kategorisi. Öyle ki Wang’a göre, 2014 yılında 18 milyon adet satılan bu saatlerin, 2018 yılında bu sayıyı 121 milyona çıkarması bekleniyor.

Bu tür cihazlar her geçtiğimiz günde yeni fitness uygulamaları, sağlık çözümleri ve veri analizleri için yeni birer alan açmakta. Connected Health Summit’te bu cihazlar tarafından oluşan etkin iş fırsatlarını görüşmek üzere, iş liderleri, perakendeciler ve çözüm sağlayıcılardan oluşan sohbetler de olacak.

Submit a Comment