Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Epilepsi Tedavisinde Ücretsiz Uygulama: MyEpilepsy

Epilepsi Tedavisinde Ücretsiz Uygulama: MyEpilepsy
Ceren Gülpınar

Önemli bir sağlık sorunu olan epilepsi tedavisinde, MyEpilepsy olarak adlandırılan ücretsiz ve interaktif iPad uygulaması, size ve doktorunuza etkili bir tedavi için yardımcı olacak. Durumunuza göre, teknolojiyle tedaviyi ayağınıza getirecek olan uygulama, 3 temel ihtiyaç üzerine odaklanmaktadır:

1-Durumunuzla ilgili bilgi almak için soru ve cevaplar yöneltmek,

2-İlaçları almanız gereken zamanlar için hatırlatmalarda bulunmak,

3- Zaman içinde nöbet çizelgeleri oluşturmak.

Uygulama, oluşacak kritik durumlarla ilgili vereceği hızlı cevaplarla oldukça yardımcı görünüyor. İşte o sorulardan bazıları;

  • Gerçekten epilepsi hastası mıyım?
  • Kullandığım ilaçlar, bundan böyle nöbetlerimi kontrol edebilecekse, yapmam gereken bir sonraki adım nedir?
  • Aldığım çok çeşitli ilaçlar tedavime yanıt vermezse, ekstra tedavi seçenekleri neler olabilir?

Uygulama, kullanıcısının onayı olmadan verileri herhangi bir sistem ile paylaşmadığı için kullanıcının gizliliği konusunda endişe etmesine gerek olmuyor. Uygulama dahilinde kullanıcıdan alınan veriler, yalnızca kullanıcıyı bilgilendirme amacıyla kullanılmaktadır.

 

MyEpilepsy Uygulaması

Her yerde her hastaya yardımcı:

Tedavi ve sağlık profesyoneli her hasta için değişiklik göstermektedir. Uygulama, hastalığın her evresinde, hastalara yardımcı olabilecek bir sağlık profesyoneli gibi davranacaktır. Hasta nerede olursa olsun, kim olduğu tespit edilmeden tedavi önerilerinde bulunulacaktır.

İlaç takibi ve hatırlatmaları:

Uygulama, özellikle nöbet sonrası epilepsi hastalarında sık karşılaşılan hafıza kaybı ya da hatırlamakta güçlük çekme durumları için, bir sonraki nöbete yakalanmadan ilaç alımıyla ilgili hatırlatmalar sunmaktadır. Uygulama işitsel, görsel ya da her ikisi birden kullanılarak yaklaşık periyotlar ve tam zamanında bildirimlerle uyaran bir sistemle tasarlanmıştır.

Nöbet Takibi:

Uygulama, nöbetlerinizi izleme imkanı tanımaktadır. Kullanabileceğiniz bir düğme ya da dolduracağınız bir form yardımıyla bilgiyi uygulamaya aktarabilirsiniz. Yıl sonunda, uygulama nöbetlerinizin türünü ve gerçekleşme sıklığını çizerek nöbet ile ilgili tahminleri size sunacaktır.

Kullanım seçenekleri:

Uygulamanın kullanımı için iki farklı seçenek bulunmaktadır. En yaygın olanı, çevrimiçi internet siteleridir ve uygulama bulgularla ilgili en güncel verileri, gerçekleri, epilepsi tanı ve tedavisi için seçenekleri içermektedir. Bir diğeri ise, forumlardır. Forumlara kolay erişim sağlamak için, sosyal medya arayüzü sunulmuştur. Uygulama ayrıca, her yaştan kullanıcıyı epilepsi aşamaları için desteklemektedir.

 

Submit a Comment