Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Basit Cilt Problemlerine Curology’den Dijital Çözüm

Basit Cilt Problemlerine Curology’den Dijital Çözüm
Kubilay Han Uluerim

Çevrimiçi anketler ve akıllı telefon fotoğraflarına göre reçeteli cilt bakım ürünleri veren San Diego, California merkezli Curology yaptığı son fonlama kampanyasından 15 milyon dolar topladı. Advance Vixeid Partners tarafından yürütülen kampanyaya eski yatırımcılardan Sherpa Capital ve Forerunner Ventures da katıldı.

Resmi açıklamaya göre bu fonlamadan elde edilen para Curology’nin hizmetini büyütmek ve geliştirmek için kullanılacak. Örneğin kullanıcıların Curology tarafından seçilen uzman bir doktorla görüşmeleri ve ciltlerinin fotoğrafını paylaşarak yardım almaları sağlanacak. Bunun için kullanıcılar çevrimiçi ortamda tıbbi geçmişleri, beslenme şekilleri ve cilt bakımı hedefleriyle ilgili sorular soran bir anketi cevaplayacak. Anket bitiminde yüksek çözünürlüklü 3 fotoğraf yükleyen kişilere 3 aktif maddeyle dolu kişiye bir ilaç şişesi verilecek. Her şişe her hastanın cildine göre özelleştirilmiş olacak.

Firmanın temel amacı insanların hayatını tehlikeye sokmayan lakin günlük yaşantıya etki eden akne ve cilt yaşlanması gibi sorunların üstesinden gelmek. Yüksek maliyet ve az doktor bulunması sebebiyle herkesin dermatologlarla görüşüp uzun tedavi seanslarına katılmaları mümkün olmadığından bu dijital çözüm şu anda oldukça popüler.

“ABD’de 36.000 kişiye bir dermatolog düşüyor ve bu uzmanların çoğu büyük şehirlerde yaşıyorlar. Yani doktorlara ulaşım oldukça zor veya kısıtlı. Bu yüzden pek çok tüketici kulaktan dolma bilgilerden ve yanlış ilaçlardan medet umuyor. Curology sayesinde vatandaşlarımız dermatologlarla birebir görüşüp aylık 20 $’a tedavi olabiliyorlar.”

Curology Kurucusu ve CEO’su Dr. David Lortscher

Submit a Comment