Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ClearCare Evde Hasta Bakım Platformuna Yeni Özellikler Ekleyeceğini Duyurdu

ClearCare Evde Hasta Bakım Platformuna Yeni Özellikler Ekleyeceğini Duyurdu
Kubilay Han Uluerim

Evde hasta bakımı üzerine yazılımlar geliştiren ClearCare yaptığı son fonlama kampanyasında 60 milyon dolar para topladı. Kampanya sektörün yatırımcı devlerinden Battery Ventures önderliğinde yürütüldü. Firmadan gelen resmi açıklamaya göre elde edilen bu parayla yeni stratejik platformlara geçiş yapılacak.

ClearCare’in platformu evde bakım hizmeti veren kurumların hasta bakıcı ve hastaları idare etmesine yardım ediyor. Bunu yaparken de şu özelliklerden faydalanıyor:

  • Müşterileri en yakın hasta bakıcılarla eşleştirmek.
  • Bir hasta bakıcı görevini bırakırsa yerine başkasını bulmak.
  • Hasta bakıcılara e-posta ve mesajlarla vardiya haberlerini verip görevlerini hatırlatmak.
  • Hasta bakım planları hazırlamak.
  • Fatura ve maaş bordrosu yönetimi.

ClearCare var olan hizmetlerine ek olarak platforma yeni özellikler eklemeyi planlıyor. Bunların arasında özellikle tele-tıp ve uzaktan hasta takibi gibi teknolojiler bulunuyor.

“Kendi evlerinin konforunda yaşamayı tercih eden yaşlılar ve bakıma muhtaç kişilerin sayısı giderek artıyor. Bu eğilim baby-boomer nesli (1946-1964 arası doğanlar) yaşlandıkça artmaya devam edecek. Pazardaki liderliğimizi büyütmek adına saldırgan bir tavırla yeni fırsatlar aradığımız için Battery Ventures ile ortaklığa girmekten büyük heyecan duyuyoruz. Pazardaki yeni adımlarımız için Battery’nin evde hasta bakımı alanındaki uzmanlığına güveniyoruz.”

– ClearCare CEO’su ve Kurucusu Geoff Nudd

Submit a Comment