Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bebeğinizin Rahat Uyumasının Sırrı Dijitalde Saklı Olabilir

Bebeğinizin Rahat Uyumasının Sırrı Dijitalde Saklı Olabilir
Kubilay Han Uluerim

Boston merkezli Rest Devices, Johnson & Johnson ile anlaşarak bebekler için uyku koçluğu sistemi geliştirdiğini duyurdu.

Mimo adlı uyku monitörü ve mobil uygulama Nod ile çalışacak bu sistem, önümüzdeki ay sonunda iOS cihazlar için kullanıma sunulacak ve daha sonra Andorid’e de gelecek. Johnson & Johnson Bebek Ürünleri AR-GE Yardımcı Başkanı Tara Glasgow, çocukların uyku düzenindeki bozukluklar nedeniyle zihinsel ve bedensel gelişimlerinin kötü etkilendiğini vurgulayarak böyle bir işe giriştiklerini söylüyor.

 

Rest Devices ve Johnson & Johnson’ın ortaklaşarak geliştirdiği Nod adlı mobil uygulama ise yenidoğan bebeklere ve ebeveynlerine yardım etmeyi amaçlıyor. Bunun için öncelikle Mimo monitorüyle bebeğin solunumu, vücut sıcaklığı, uyku pozisyonu, uyanık olup olmadığı ve aktivite seviyesi tespit ediliyor. Toplanan veriler akıllı telefona yollandıktan sonra bebeğin davranışlarına ve ebeveynlerin isteğine göre kişiselleştirilmiş bir uyku planı çiziliyor. Bu planlar çizilirken uzman pediatristlerin onayladığı tekniklerin bebekle ne kadar uyumlu olduğu karşılaştırılıyor. Bu sayede bebeğin sağlığı ve ailenin huzuru korunmuş oluyor.

Uygulama şimdilik hazır olmasa da ebeveynler önümüzdeki haftalarda başlayan beta sürümü için Nod’un web sitesinden kayıt yaptırabiliyorlar.

 

Kaynak:

Submit a Comment