Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Beyninizi Vücudunuzun Yağ Yaktığına İnandıran Cihaz: Modius

Beyninizi Vücudunuzun Yağ Yaktığına İnandıran Cihaz: Modius
Ekin Eryazar

Kulaklığa benzeyen bir cihazla günde 45 dakika kullanarak vücudunuza yağ yaktırabilirsiniz. Spor salonunda saatler harcamadan ya da yediklerinizi kısıtlamadan Modius beyninizi egzersiz yaptığına ve iştahının azaldığına ikna ediyor. Böylece kilo vermek için yoğun çaba harcamanıza gerek kalmıyor.

Modius-collage-wearable-tech-that-helps-you-lose-weight-by-healthista

Nasıl çalıştığına gelecek olursak; vestibüler sinirinize düşük güçlü elektriksel darbeler vererek hipotalamusu harekete geçiriyor. Modius tarafından uyarılan sinir, metabolizmayı hızlandırıyor ve daha fazla yağ yakılmasını sağlıyor. Bunun yanında iştahınız da azalıyor. Ayrıca vücudunuz, fiziksel olarak aktif bir insan olduğunuza inanıyor. Modius’u tasarlayan şirket diyet ve egzersizle birlikte kullanıldığında daha iyi sonuç alınacağını belirtiyor.

Cihaz insanda bağımlılık yapmıyor, kullanımı güvenli ve görünüşe göre bir yan etkisi de yok. Modius, şu anda Indiegogo’da 250 dolara satışa sunuluyor ve sonbaharda piyasaya çıkması bekleniyor. Şirket kendine güveniyor olmalı ki, memnun kalınmadığı takdirde müşterilerine para iadesi seçeneği sunuyor.

Kaynak: DigitalTrends

Submit a Comment