Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

BeYou+ Uygulaması AIDS ile Yaşayan Hastalara Destek Oluyor

BeYou+ Uygulaması AIDS ile Yaşayan Hastalara Destek Oluyor
Kubilay Han Uluerim

AIDS ile yaşayan hastaların kendilerine bakmaları ve sağlıklarını iyiye götürmeleri için stratejiler öğreten uygulama BeYou+ sanal pazarlarda hizmete sunuldu.

App Store ve Google Play Store‘da bulunan BeYou+ hastaların sağlıklı olmaları ve hedeflerine erişmeleri için HIV ile ilgili çeşitli bilgiler veriyor. Uygulamanın arkasındaki isim ise Chelsea and Westminster Hospital NHS Foundation Trust‘tan Uzman Fizyoterapist Darren Brown. Uygulama için gerekli bilgilerin Kobler Clinic, 56 Dean Street, Chelsea and Westminster Hospital. John Hunter Clinic ve 10 Hammersmith Broadway gibi kurumlarında çalışan HIV uzmanları tarafından verildiği de açıklanan bilgiler arasında.

template-news-item-thumbnail-580x365

BeYou+’ın içindeki HIV ile ilgili bilgiler üç gruba ayrılmış: beden, zihin ve yaşam. Bu grupların altındaki 40 alt başlıkta tavsiyeler, rehber bilgiler ve internet üzerindeki çeşitli sitelere yönlendiren linkler bulunuyor. Uygulama aynı zamanda sağlık ve ilaç bilgileri girme, hedef belirleme ve hatırlatıcı ayarlama gibi özelliklere de sahip. Uygulamayı kullanan hastalar bu süre boyunca günlük olarak bildirimlerle destekleniyorlar ve hedeflerine ulaştıklarında bir video ile tebrik edilip ödüllendiriliyorlar.

“AIDS ile yaşayan hastaların BeYou+ kullanıp sağlıklı olmaya ve iyi yaşamaya odaklanarak hedeflerine ulaştıklarını gördüğüm için çok mutluyum. Belirli, güvenilir ve güncel bilgilere sahip olmak hastaların istedikleri şeye istedikleri zaman ulaşmalarını ve yaşam kalitelerini arttırmalarını sağlayacaktır. İşimi ve günlük olarak çalıştığım iş arkadaşlarımı çok seviyorum. Bu yüzden fikirlerimin BeYou+’a aktarılması beni heyecanlandırıyor.”

– Darren Brown

Submit a Comment