Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

BlackBerry Passport ile Röntgenler Daha Net

BlackBerry Passport ile Röntgenler Daha Net
Ceren Gülpınar

BlackBerry‘nin yeni telefonu Passport, 1.440×1.440 piksel çözünürlüğe sahip ekranı ve benzersiz yeni bir özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Söylenilenlere göre telefon, hastanelerde kullanılan röntgen ışını yardımıyla vücut taraması yapabilecek. Aşağıdaki görüntü, diğer akıllı telefonlar üzerinde görüntülendiğinde daha küçük ve netlik açısından daha bozuk bir görüntü elde edilmektedir. Oysa ki, doğru tanının konulabilmesi için, görüntü netliği doktorlar açısından önemli bir husustur. Verilen kararlar sağlık ya da güvenlik söz konusu olduğunda durum aynıdır.

blackberry passport

Yukarıdaki görüntü, sadece BlackBerry Passport’da bulunan ve dokunmatik ekranda görüntülenen bir akciğer röntgeninin ta kendisi. Belgeleriniz, tıbbi görüntüleriniz veya teknik şablonlarınızı görüntülemek söz konusu olduğunda, ekran boyutunun gerçekten önemi yok. Bu yüzden, BlackBerry Passport da sağlık ve güvenlik gibi konularda, görüntülerin daha net olması amacına yönelik olarak geliştirilmiştir.

Anlaşılan o ki, BlackBerry akıllı telefon sektöründe yerini yeniden almak için elinden gelen çabayı gösteriyor. Fakat, günümüz akıllı telefon pazarında hayatta kalabilmesi için, çok daha farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya devam etmesi gerekiyor.

Submit a Comment