Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

CardioMessenger Smart ile Tıbbi Kalp Cihazlarınız Bağlantıda Kalsın

CardioMessenger Smart ile Tıbbi Kalp Cihazlarınız Bağlantıda Kalsın
Kubilay Han Uluerim

Berlin merkezli tıbbi cihaz şirketi Biotronik‘in ABD’deki kolu Biotronik USA, kalp pilleri, yerleştirilebilir kalp defibrilatörleri (ICD) ve yerleştirilebilir kalp monitörleri (ICM) için hücresel bağlantı özelliğine sahip bir cihaz geliştirdiğini duyurdu.

CardioMessenger Smart adı verilen cihaz, akıllı telefon büyüklüğünde ve kullanımı oldukça basit. Cihazın niteliği ise, Biotronik’in yerleştirilebilir cihazlarından topladığı veriyi hücresel bağlantı ile hastanın sağlık hizmeti aldığı kuruma iletebilmesi. Daha önceki sabit hatta bağlı büyük cihazlar ile karşılaştırıldığında, CardioMessenger Smart oldukça küçük ve güvenli. Ayrıca otomatik olarak doktorunuza günlük raporlar yollayabiliyor.

“Uzaktan gözlemin klinik ve ekonomik faydaları, 10 yıldan beri süregelen araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Lakin, bu faydalar eğer hasta cihazı sürekli kullanmaya devam ederse göze çarpar. Uzaktan gözlem işlemini kolaylaştırdığımızda, hastaların bu teknolojiyi kullanma sadakati de artmış oluyor.” diyor Cleveland Clinic kardiyoloğu Dr. Niraj Varma.

CardioMessenger Smart FDA izni almamış olsa da, bağlandığı gözlem cihazları onay almış durumda. Şirketin belirttiğine göre, CardioMessenger bir inceleme cihazı ve inceleme için kullanılırken ABD yasaları tarafından sınırlandırılıyor.

Submit a Comment