Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Cep Telefonuyla Kadınların Kalp Sağlığını Düzeltmek Mümkün Mü?

Cep Telefonuyla Kadınların Kalp Sağlığını Düzeltmek Mümkün Mü?
Kubilay Han Uluerim

Kronik kalp hastalığı kontrolünün etkilerini arttırmaya çalışan sağlık platformu Wanda yaptığı son açıklamada kadınlara özel ilk kalp sağlığı uygulaması myWanda’yı geliştirdiğini duyurdu.

Şu anda iTunes App Store‘da bulunan myWanda kalp için sağlıklı alışkanlıklar elde edinmeye yardım ediyor. Bunun için kadınlara egzersiz, beslenme, uyku, stresle mücadele ve hidrasyon konularında Pathway tabir edilen yollar gösteriyor. myWanda daha sonra günlük ipuçları ve tavsiyeler vererek kadınların hedefe giden yolda kalmalarını sağlıyor. Böylece kalp sağlığı konusunda gözle görülebilir sonuçlar elde ediyor.

wan

Amerika’daki kadınların ölüm nedenlerinin başında kalp hastalıkları gelse de bu vakaların %80’i eğitim ve yaşam tarzı değişiklikleriyle engellenebiliyor. İşte myWanda tam da bu sırada devreye girerek veri bilimi, uygulanabilir tıbbi araştırma ve kanıtlanmış etkileşim yöntemlerini kullanıyor.

“Kronik rahatsızlıklar ve onları etkileyen kişisel davranışlar hakkında daha fazla şey öğrenirken kadınların kalplerine daha iyi bakmaları için bilgi veren, motive eden ve destekleyen bir teknolojiyi pazara sunduğumuz için çok heyecanlıyız.”

– Wanda CEO’su Steve Curd

Submit a Comment