Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Günlük Faaliyetlerinizi ve Sağlığınızı Kontrol Altına Alın

Günlük Faaliyetlerinizi ve Sağlığınızı Kontrol Altına Alın
Kubilay Han Uluerim

Modern çağın en büyük hastalıklarından biri olan tembellik, pek çok insanın gün boyunca yapması gereken işleri ve sağlıklı faaliyetleri geçiştirmesine neden oluyor. Küçük yaşlardan itibaren televizyon ve bilgisayar ile büyüyen çocukların, gün içinde hareketsiz kalması, aşırı kilo, gelişmekte zorlanan bir vücut ve kişisel gelişim sorunlarına neden oluyor.

Bu tarz sorunların üstesinden gelmek için geliştirilen Drive, kullanıcının belirli görevleri yerine getirmeden tv izlemesine izin vermiyor. Aygıt, evinizdeki televizyonu taktığınız prize bağlanıyor ve kablosuz internet sayesinde telefon ve bilgisayarınızdan bir uygulamayla takip ediliyor. Bu sayede kendinize ve çocuklarınıza çeşitli sorumluluklar yükleyebiliyor, buna göre de tv izleme hakkı kazanıyorsunuz.

10well_askwell-tmagArticle

Apple Watch ve FitBit ile beraber kullanılabilen Drive, hile yapmanıza izin vermiyor. Örneğin gün içinde 30.000 adım atma zorunluluğunuz var. Eğer bu programı tamamlamazsanız Drive sizi cezalandırıyor ve tv izleme sürenizi kısıtlıyor. 30.000 adımın üzerine çıkarsanız da tam tersine sizi ödüllendirip ekstra süre verebiliyor. Özellikle çocukların tv karşısında uzun süreler oturmasını engellemek veya spor yapmaya üşenen kişileri harekete geçirmek için geliştirilen Drive, pek çok kişiyi motive ederek amaçlarına ulaşmalarında yardımcı olmak istiyor. Yetersiz sportif faaliyet, çok oturma ve çok yemenin kalp rahatsızlıklarına sebep olduğunu biliyoruz. Dünyadaki ölüm nedenlerinin başında kalp hastalığı geldiğini göz önünde bulundurduğumuzda, kişisel gelişim ve sağlık için Drive’ın getireceği yenilikler oldukça faydalı gözüküyor. Projenin Ekim 2016’da tamamlanacağı öngörülüyor.

Submit a Comment