Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabet Hastaları İçin Medicare’den Yeni Atılım

Diyabet Hastaları İçin Medicare’den Yeni Atılım
Kubilay Han Uluerim

HHS Sekreteri Sylvia Burwell, Medicare’in Diyabet Önleme Programı’nı (DPP) kapsayacağını açıkladıOmada Health’in dijital programı da bu kapsamaya dahil. Bu faaliyet, CMS Innovation Center’dan önleyici bir programın, ilk defa Medicare programıyla birleşmesi demek.

”Bu programın, sağlık hizmeti fiyatlarını düşürdüğü ve diyabeti önlediği kanıtlandı. Bu program sayesinde Medicare, işverenler ve özel sigorta şirketleri, 86 milyon Amerikan vatandaşının sağlıklı yaşamasını sağlayacak. Obamacare ile gelen düşük maliyetli bakım yasası (The Affordable Care Act), Medicare’e bu çabaları desteklemek ve programı daha da büyütmek için gerekli her şeyi verdi. Bugünün duyurusu, Amerikan sağlık hizmetleri alanında bir kilometre taşıdır.” diyor Sylvia Burwell.

HHS’in yaptığı çalışmalara göre, programa katılanlar, vücut ağırlıklarının %5’ini kaybetmişler. Katılanların %80’i, yaklaşık 4 hafta boyunca devam etmiş. DPP sayesinde kişi başına 2650$ kâr edildiği söyleniyor. DPP’nin çevrimiçi versiyonu Prevent’i yöneten Omada, CDC tarafından tanınmış en büyük diyabet engelleme programı tedarikçisi. İş verenler, sağlık planları ve sağlık sistemleri üzerinden 45000 kişiyle çalışıyor,

Omada Health CEO’su Sean Duffy, bu program sayesinde daha çok çalışıp, diyabet hastalarına daha kapsamlı yardım edeceklerini belirtiyor.

Submit a Comment