Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Boehringer Ingelheim, Propeller Health ile Ortaklığa Gitti

Boehringer Ingelheim, Propeller Health ile Ortaklığa Gitti
Kubilay Han Uluerim

Propeller Health ve Boehringer Ingelheim, ticari bir ortaklığa gittiklerini açıkladılar. Bu ortaklık altında, Boehringer’in Respimat spreyini kullanan astım ve KOAH hastaları, sağlıklarının ve ilaca bağlılıklarının, Propeller sensörü ile gözleneceği bir programa katılma şansı kazanacaklar.

”Şimdiye kadar Respimat spreyine takabileceğimiz Bluetooth ile çalışan bir sensör geliştirebildik. Respimat, ilaç kullanımı için oldukça etkili ve hususi bir saf buhar platformu içeriyor. Eklediğimiz sensör ise, hastanın ilaç kullanım alışkanlığını takip etmemize izin veriyor. Bu takip sayesinde de, hastayla dialoğa girebiliyor veya hastayı destek servisleriyle iletişime geçirebiliyor. Bu ortaklıktaki amacımız, geliştirdiğimiz teknolojiyi dünya çapında tanıtmak ve tedarikçilerin ürünü hastalara tedarik etmesini sağlamak. Ayrıca, hastaların kendi durumlarını takip etmelerine yardım eden bir sensörün de benimsenmesini istiyoruz.” diyor yetkili müdür Ruchin Kansal.

Temmuz 2015’de, Respimat sensör için FDA’den izin alan Propeller, GSK’in Diskus spreyi için de bir sensör izni almıştı. Boehringer Ingelheim’a ek olarak, Propeller GSK ve Aptar pharma ile de farklı alanlarda çalışıyor.

Submit a Comment