Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabetle Mücadeleye İrlanda’dan Dijital Teknoloji Desteği

Diyabetle Mücadeleye İrlanda’dan Dijital Teknoloji Desteği
Kubilay Han Uluerim

İrlandalı tıbbi teknoloji şirketi Innovation Zed, diyabet hastalarının insülin kullanımına yardım etmek için insülin kalemlerine takılabilen yeni bir aksesuar geliştirdiğini duyurdu.

3 yıllık AR-GE çalışmasının sonucu ortaya çıkan InsulCheck Connect adı verilen cihaz, otomatik olarak insülin kalemi kullanımı ve davranış verilerini topluyor. Bu verilerin toplanmasının uzun vadede diyabetle mücadeleyi kolaylaştıracağı ve tedavileri geliştireceği vurgulanıyor.

Kendisi de insülin kullanıcısı Innovation Zed CEO’su John Hughes, bu platformun 100 milyondan fazla insülin kalemi kullanan kişiye yardım edeceğini söylüyor. Var olan pompa teknolojilerine yakın bir etkiyi elde ettiklerini belirten Hughes, oldukça düşük maliyetli bir teknoloji geliştirdiklerini vurguluyor.

“İnsülin kullanıcılarının %70’ini oluşturan insülin kalemi kitlesi üzerine yaptığımız araştırmalar, ilaç kullanımına bağlılığın oldukça az olduğunu gösteriyor. Bu oranları arttırmak ve diyabet hastalarına yardım etmek için çeşitli yöntemler olduğuna inanıyoruz. Daha önceden davranış verilerini otomatik olarak toplayıp hastalığa direkt müdahale etmek mümkün değildi. Lakin InsulCheck Connect ile bu sorun ortadan kalkıyor.”

– Innovation Zed Teknik Yöneticisi William Cirillo

 

Kaynak: PR Newswire

Submit a Comment