Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Diyabet Hastalarına Yardım Edecek Yeni Timesulin Cihazı Yolda

Diyabet Hastalarına Yardım Edecek Yeni Timesulin Cihazı Yolda
Kubilay Han Uluerim

Londra merkezli sağlık şirketi Patients Pending, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada yeni ürünü hakkında detaylı bilgiler verdi. Tanıtımı yapılan insülin dozu ayarlama başlığının diyabet hastalarına uzun vadede oldukça yardım edeceği düşünülüyor.

Geliştirilen cihaz, daha önceden piyasaya sürülen Timesulin akıllı başlığı gibi tüm insülin kalemleriyle beraber kullanılabiliyor. Temel amacı ise hastalara ve doktorlara doz ayarlama, koçluk ve iletişim gibi konularda destek vermek. CEO John Sjölund; Bluetooth bağlantısı özelliği bulunan, doz alımıyla ilgili veriler toplayan, saat ve sıcaklığı gösteren bu cihazla pek çok hastaya yardım edilebileceğini vurguluyor. Zira diyabet hastalarının %1’inden azı kendi sağlık verilerine ulaşabiliyor. Geliştirme sürecinin son aşamasında olan cihazın yakın zamanda piyasaya çıkması umuluyor.

“İnsülin ve kandaki glikoz oranı hakkında toplanan veriler akıllı telefonlarda toplanabilirse kişiselleştirilmiş tedaviler kökten değişebilir. Yakın zamanda otomatik insülin kullanma sistemleriyle ilgili ortaya çıkan teknolojiler oldukça ilginç. Lakin bu gelişmeler genellikle insülin pompası kullanan insanları etkiliyor. Bu teknolojiye erişemeyen veya maddi durumu yetmeyenler ise insülin kalemlerini seçiyorlar. Yeni Timesulin cihazımız hastaların alışık oldukları insülin kalemini ve ilacını değiştirmeden onlara yardım ediyor.”

– Patients Pending Kurucularından CEO John Sjölund

 

Kaynak:

Submit a Comment