Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ear-O-Smart ile Kulağınız da Sağlığınızı Takip Ediyor

Ear-O-Smart ile Kulağınız da Sağlığınızı Takip Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Şubat 2015 tarihinde ortaklaşarak BioSensive Technologies Inc. adlı şirketi kuran Ashlyn Bird ve Ravinder Singh, takı ve mücevher sektörünü dijital sağlık ile birleştirmek için çalışıyor. Bu ikilinin ilk ürünü akıllı bir küpe olan Ear-O-Smart.

Ear-O-Smart, “şık görünümlü Fitbit” olarak tanımlanıyor. Tıpkı Fitbit gibi kalori yakımı, aktivite seviyeleri ve kalp ritmini ölçüyor ama bileğe değil kulağa takılıyor. Bilekten kulağa geçen teknolojinin getirdiği bazı artılar var. Bunlardan en önemlisi, Ear-O-Smart’ın sürekli ve doğru biyoveri toplayabilmesi.

“Bilek, aslında nabız ölçmek için en kötü noktalardan biri. Bileğe takılan cihazların durmadan doğru veri toplayamamasının sebebi deriyle sürekli temas halinde olmaması. Doktorlar uzun zamandır sağladığı kaliteli kan akışı nedeniyle kulak lobundan nabız ölçüyorlar. Bileklik tarzı cihazların belirli zamanlarda kullanılması bir problem. Yürüyüşe çıkıyor ve antrenman yaparken sürekli ölçüm yapıyorsunuz. İşiniz bitince de bilekliğinizi çıkarıp çantanıza koyuyorsunuz. Buradaki sorun, kalori yakmaya devam ettiğiniz günün geri kalanında veri toplamamanız. Ear-O-Smart, size rahatsızlık vermeden tüm gün kulağınızda durabilecek bir teknoloji.” diyor BioSensive Technologies kurucularından Ashlyn Bird.

 

 

Submit a Comment