Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ebeveynlerin Çocuk Sağlığı Takibi Yapabilmesi Kiddo ile Kolaylaşıyor

Ebeveynlerin Çocuk Sağlığı Takibi Yapabilmesi Kiddo ile Kolaylaşıyor
Kubilay Han Uluerim

Aktivite takip cihazı Kiddo‘nun yapımcısı GoodParents, yaptığı son fonlama kampanyasında 2 milyon dolar para topladı. Kampanya Jungle Ventures tarafından yönetilirken Fireside Ventures, Bio Sensors International ve Gaja Ventures gibi ünlü yatırımcılar da katılımda bulundu.

Çocukların kullanırken eğleneceği Kiddo adlı bu cihazın 4-6, 6-8 ve 8-10 yaşları arası kullanım için üç farklı türü bulunuyor. Cihazın takibini yapabildiği vücut değerleri ise şöyle:

  • vücut sıcaklığı
  • kas kütlesi
  • yağ oranı
  • kalp ritmi
  • terleme
  • hareket

Elde edilen tüm bu veriler bir mobil uygulamada toplanıyor; çocuğun sağlığı, uykusu, faaliyet seviyesi ve duygusal durumuyla ilgili puanlar veriliyor. Böylece ebeveynlerin sürekli olarak çocuklarını gözlemlemeleri ve sonuçları değerlendirmeleri kolaylaşıyor. Ek olarak platform sayesinde çocuğun tükettiği yiyeceklerin de kaydı tutulabiliyor.

goodparent

“Geliştirdiğimiz cihazlar çok basit. Lakin birçok ebeveyn çocuklarının sağlığından endişe etse de çocuğunun vücudunda neler yaşandığını anlamakta güçlük çekiyor.”

-GoodParents CEO’su Jaganath Swamy

Kullanımı kolaylaştırmak için oyunlaştırma fikrini benimseyen Kiddo, çocukların veri üretirken bir yandan da eğlenmesini amaçlıyor. Cihazın sunduğu oyunlar arasında taş makas kâğıt, pandomim ve sesli aktiviteler gibi birçok seçenek bulunuyor. Ek olarak ebeveynlerin belirlediği hedefleri tamamlayan çocukların çeşitli puanlar kazanması ve bu puanlarla çeşitli ödüller alması da mümkün.

 

Kaynak:

Submit a Comment