Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Gençlere Yönelik Ruh Sağlığı Hizmeti

Gençlere Yönelik Ruh Sağlığı Hizmeti
Ceren Gülpınar

Gençlerin lokal medikal sağlık hizmetlerine internet ortamından ulaşabilmelerinin hızlı ve kolay yolu aktör Stephen Fry’ın desteğiyle lanse edildi.

Find Get Give web sitesi gençlere kendi yakınlarında ruh sağlığı hizmetleri bulabilmeleri için yardımcı oluyor. Diğer insanlar tedavilerle ilgili feedbacklere ulaşabiliyorlar ve yapılan yorumları okuyabiliyorlar. Hizmete ulaşabilmek adına karar verebiliyorlar ve ne beklediklerini de bu web sitesi yardımıyla yetkililere bildirebiliyorlar. Bu sayede ruh sağlığı hizmet profesyonelleri de kendilerini geliştirmek adına gereken verilere kolay yoldan ulaşabiliyorlar.

Web sitesi gençlerle bir arada çalışmak ve akıl sağlık hizmetleri tarafından gençlerin taleplerinin anlaşılabilmesi için giderek toplum içinde yayılım gösterdi.

İngiltere genelinde gençlerin ruh sağlığını anlayabilmek ve onlara destek vermek için pek çok kuruluş olduğunu söyleyen Fry, gençler için çözümlerin hızlı bir şekilde bulunması gerektiğini de vurguladı. Aksi taktirde gençlerin hayati risklerinin arttığını ve gerekli yardımın ulaşmasının zorlaştığını belirtti. Find Get Give gençlerin sağlıklarını önemsemek ve onlara hızlı bir şekilde cevap vermek için önemli bir girişimdir.

mental-health-app-graphic

Alex Sharrock, Find Get Give’in tasarım sürecinde yer alan bir genç olarak web sitesi hakkında “Gençler için devrim niteliğinde bir hizmet. Hastaların doğru hizmeti bulamama korkusu onlara ortadan ikiye bölünmüşler gibi acı verir ancak bu web sitesi onlara istedikleri zaman ihtiyaçları olan bilgilere ulaşım imkanı verir. Etrafta sağlıkla ilgili pek çok hizmet sağlayan araç var ve bu web sitesi o araçların kolay yoldan bulunması için bir arama motoru görevini sağlıyor.” dedi.

Find Get Give’in Proje Yöneticisi Mark Cull: “Gençler Find Get Give’i oluşturdular ve kullanım için olabildiğince kolay bir tasarım seçtiler. Araştırmak istediğiniz sağlık alanını kolay bir şekilde seçebilirsiniz ya da tanı unsurundan istediğiniz lokal hizmete hızlıca ulaşabilirsiniz. Daha fazla hizmete web sitesinde yer vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. Mark Cull bu anlamda kendileriyle iş birliğinde bulunmak isteyen ve gençlere ruh sağlık hizmeti sağlayabilecek işletmelerin kendileriyle iletişime geçmelerini istediğini belirtti.

Submit a Comment