Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Novartis

Novartis Dijital İlaç Üretmek İçin Kolları Sıvadı

12 March 2018 20:22 |

Bir süredir, ilaç sektöründe yaptığı inovatif açılımlarla adından söz ettiren ilaç devi Novartis, Pear Therapeutics ile dijital ilaç üretimi için işbirliği yaptığını duyurdu.

Dijital ilaçlar, içerdikleri sensörler sayesinde akıllı telefon uygulamasıyla senkronize oluyor ve ilacın vücutta takibinin yapılmasına imkan tanıyor. … Read More

Büyük Veri, Sağlığınız İçin Neden Faydalı? -3-

03 November 2016 15:57 |

Yazı dizimizin son bölümünde yapay zekâlı sistemlerin evde kullanabileceğiniz basit konsollarla size nasıl yardım edebileceğinden bahsedeceğiz.

İlaç firması Novartis, multiple skleroz (MS) hastalarının gelişimini gözlemlemek için yazılım devi Microsoft ile çalışıyor.

Söylenilene göre bu çalışma sonucunda Xbox oyun konsolu temel alınarak yapay zekâyla çalışan … Read More

Büyük Veri, Sağlığınız İçin Neden Faydalı? -2-

02 November 2016 12:36 |

Büyük verinin nimetlerinden faydalanmak için dağlar kadar veriyi tasnif ve analiz etmeyi seçen alanlardan biri de ilaç sektörüdür.

Novartis CEO’su Joseph Jiminez, son zamanlarda tavan yapan sağlık hizmetleri ve ilaçların fiyatlarının büyük veri sayesinde düşürülebileceğini söylüyor. Yaptığı açıklamalara göre bugünkü sağlık sistemlerinin çoğu, tedavileri geliştirmek … Read More

Dijital Spreyler 2024’e Kadar Tüm Dünyaya Yayılacak

28 July 2016 15:03 |

Grand View Research’ün hazırladığı son rapora göre; KOAH ve astım hastaları için geliştirilen dijital spreylerin pazardaki değeri 2024 yılında 25.6 milyar dolar olacak.

Dijital spreyler pazarda oldukça yeni olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda AstraZeneca, Novartis, Philips Respironics ve Propeller Health gibi şirketlerin bu konuya ilgi göstermesi … Read More

Kronik Kurdeşen Hastaları TARGET My Hives ile Bir Arada

20 June 2016 16:27 |

Dijital sağlık teknolojileri tedarikçisi Exco InTouch, kronik kurdeşen hastaları için destek şebekesi olarak geliştirdiği TARGET My Hives uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için sanal pazarlara sürdü.

Hastalar arası daha geniş iletişime olanak sağlayan uygulama, kurdeşenli kişilerin toplumdan dışlanma … Read More

MedTrix Healthcare, 6 Büyük İlaç Şirketiyle Anlaşarak Büyümeye Gitti

18 April 2016 18:10 |

İlaç şirketlerine dijital ve tıbbi iletişim hizmeti veren Bangalore merkezli MedTrix Healthcare, Novartis, Bayer, Nestle, Eli Lilly, Pfizer ve Amgen ile ortaklığa gitti.

MedTrix yaptığı açıklamada, bazı stratejik anlaşmalar ışığında, ABD ve Avrupa pazarındaki yerini büyüttüğünü söyledi. Açıklananlara göre, şirket 20’den … Read More