Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

otizm

Otizm Hastaları İçin Biyometrik Kol Bantları Kullanılacak

29 March 2018 16:20 |

Autism Together isimli bir yardım derneği, otizmli hastaların fizyolojik değişimlerini ölçmek için kullanılacak olan biyometrik kol bantları için çalışmalara başlıyor. Böylece konuşamayan ya da iletişimden kaçınan otizmli hastaların duygu durumlarını öğrenebilmek mümkün olacak.

Otizm hastalığının teşhisinde, yapay zeka ya da … Read More

Otizm Teşhisinde Kullanılan Mobil Uygulama FDA’den Onay Aldı

27 February 2018 15:02 |

Yeni geliştirilen yapay zeka destekli bir akıllı telefon uygulaması, bebek ve çocuklarda otizmi teşhis edebiliyor. Halihazırda yüzbinlerce aile tarafından kullanılan ve etkinliği klinik olarak kanıtlanmış yazılım, geçtiğimiz günlerde Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA)’den onay aldı.

Palo Alto, Kaliforniya merkezli … Read More

Çocuğunuzun Otizm Riskini Cep Telefonunuzla Hesaplayın

07 October 2016 13:04 |

Otizm, CDCP’nin tanımına göre her 68 çocuktan 1’ini etkileyen zorlu bir sinirsel gelişim bozukluğudur. Bu hastalık 18 aylıktan başlayarak teşhis edilebilse de ebeveynlerin bazı semptomları tespit edebilmesi kolay olmuyor. Bu yüzden pek çok aile, çocuklarını 4 yaşına gelene kadar doktora … Read More

Otizmle Mücadelede Stanford’tan Autism Glass Desteği

24 June 2016 13:34 |

Pek çok otistik çocuk gibi Julian Brown da insanların yüzünden ifadelerini okumakta zorlanıyor. Lakin, 10 yaşındaki Brown, insan yüzlerini anlık olarak tarayan, kaydeden ve kullanıcıya bu duygular hakkında bilgiler veren “Autism Glass” adlı deneysel bir cihazdan yardım alıyor. Üstelik, Julian Brown, Stanford’ın yürüttüğü autism … Read More

Sağlık Problemlerinizi Yüzünüzden Okuyan Affectiva

27 May 2016 15:04 |

Waltham, Massachusetts merkezli duygu analiz şirketi Affectiva, Fenox Venture Capital tarafından yönetilen fonlama kampanyasında 14 milyon$ topladı. Yapılan açıklamaya göre, şirket elde ettiği parayı Emotion AI platformunu geliştirmek ve çalışmalarını dünya çapına yaymak için kullanacak.

Fonlamaya ek olarak, şirketin yönetim kadrosunda da pozisyon … Read More

Dikkat Bozukluğu ve Hiperaktivite Hastalığı İçin Project: Evo

09 May 2016 11:50 |

Akili Interactive Labs, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (ADHD) hastalığına sahip çocuklar için video oyunlarının etkisini ölçen STARS-ADHD adlı bir klinik deney yapacağını duyurdu. Şirket, 8-12 yaşları arasında minimum 300 çocuğu deneyde gözlemleyeceğini belirtiyor.

Akili’nin kullanacağı video oyunu Project: Evo, UCSF’in yaptığı … Read More