Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Figure1 ile Doktorlar Arası Bilgi Alışverişi Gelişmeye Devam Ediyor

Figure1 ile Doktorlar Arası Bilgi Alışverişi Gelişmeye Devam Ediyor
Kubilay Han Uluerim

Doktorlar arası fotoğraf paylaşım uygulaması olarak ortaya çıkan Figure1, sessizce platformuna direkt mesajlaşma özelliğini ekledi.

Toronto ve New York merkezli Figure1, sadece doktorlar, hemşireler, dişçiler, asistanlar, röntgen ve laboratuvar teknisyenleri, eczacılar ve tıp öğrencileri gibi onaylı sağlık personellerini platformuna kabul ediyor. CEO Gregory Levey‘in dediklerine göre, uygulamaya bugüne kadar 1 milyon kişi kayıt olmuş ve ortalama olarak her saat 10.000 kişi giriş yapıyor.

Kullanıcılar, uygulamayı kullanarak genellikle zorlayıcı veya klasik vakaların fotoğraflarını paylaşarak tedavi konusunda meslektaşlarından yardım alıyorlar. Uygulamada bulunan anons sistemi sayesinde ise acil durumlarda uzmanlardan destek almak için öne çıkabiliyorlar. Belirtilene göre, hastaların kişisel bilgileri uygulamada ifşa edilmiyor ve Figure 1 otomatik olarak yüzleri bulanıklaştırabiliyor.

Levey’in söylediklerine göre, ABD’de yaşayan tıp öğrencilerinin %65’i ve 190 ülkeden tıbbi personel bu uygulamayı kullanıyor. Yapılan bir diğer açıklamaya göre ise, yakın zamanda kullanıcıların yardım alabilmesi için uygulama içi bir müşteri hizmetleri bağlantısının da hizmete gireceği belirtiliyor.

Submit a Comment