Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Inhealthcare CEO’su: Dijital Sağlık On Binlerce İş İmkânı Yaratacak

Inhealthcare CEO’su: Dijital Sağlık On Binlerce İş İmkânı Yaratacak
Derya Öztürk

Inhealthcare’in CEO’su Bryn Sage; Lordlar Kamarası’na sunduğu açıklamada, dijital sağlık teknolojilerinin İngiltere’ye milyarlarca sterlin kazandırabileceğini ve sağlık inovasyonlarının on binlerce iş imkânı yaratabileceğini belirtti.

Gelişen teknolojiyle beraber sağlık alanında insana olan ihtiyacın yavaş yavaş ortadan kalkacağı ve insanların mesleklerini kaybetmeye başlayacağına dair çok fazla şey yazıldı. Fakat önemli bir dijital sağlık teknolojileri şirketi olan Inhealthcare tam tersini iddia ediyor.

Inhealthcare’in CEO’su Bryn Sage, İngiltere’deki Lordlar Kamarası’na yaptığı konuşmasında; sağlık inovasyonu alanında gerçekleştirilecek reformların, İngiltere’de on binlerce iş imkânı yaratabileceğini dile getirdi. Sage ayrıca, dijital sağlık teknolojileri sayesinde İngiltere’nin milyarlarca sterlin kazanabileceğini belirtiyor.

Lordlar Kamarası Bilim ve Teknoloji Komitesi’nin yaşam bilimleri ve endüstriyel strateji üzerinde yaptığı tahkikata Sage, dijital sağlık teknolojilerinin ülkeye getirebileceği yararlar ile ilgili kanıtlar sundu. Bu açıklamalarda; İngiltere Ulusal Sağlık Örgütü’nün (NHS), dijital sağlık teknolojilerini sahiplenmesi durumunda İngiltere’ye ciddi bir ekonomik katkı sağlayabileceğini söyledi.

Lordlar Kamarası, hükûmetin sektörü destekleyecek gerekli yapıya sahip olup olmadığını inceleyecek ve NHS’nin yeniliği teşvik etmek için satın almayı nasıl kullanabileceğini araştıracak.

Kaynak: Digital Health Age

Submit a Comment