Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Teknoloji Pazarında Öngörülen Muhtemel Büyüme

Dijital Teknoloji Pazarında Öngörülen Muhtemel Büyüme
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık alanında başı çeken giyilebilir teknolojilerden biri olan aktivite takip cihazları, gün geçtikçe daha çok talep görüyor. ABI Research’ün yaptığı son açıklamalara 2021 yılında üretilen ürünlerin sevkiyatı 87 milyonu geçecek.

ABI Research’ten Jonathan Collins, aktivite takip cihazlarının, tüketicileri sağlık hizmetleriyle doğrudan bağlamak için öncü bir teknoloji olduğunu söylüyor. Sayıları çoğaldıkça da yapılan yatırımın aynı oranda artacağını, daha çok kullanım alanı açılacağını ve bu cihazların topladığı bilgiyi inceleyecek kişilere gerek duyulacağını belirtiyor. 2015’deki ürün sevkiyatının 2014’e göre %80 büyüdüğünü rapor eden ABI, bu büyümede aktif rol oynayan figürlerin ismini vermedi. ABI, 2014 yılında sevk edilen aktivite takip cihazlarının 10 milyona ulaşacağını tahmin etmişti. 2015 yılında 18 milyona ulaşan rakamlar, 2021 yılında çok daha artacak.

165-320x240

Şu anda en popüler aktivite takip cihazlarını kollara takılan bileklik ve saatler oluşturuyor. Fakat giderek farklı teknolojilerin de aynı şekilde yaygınlaşması bekleniyor. Özellikle akıllı kıyafetlerin, önümüzdeki 5 yıl içerisinde standart olarak piyasaya sürülmesi, öngörülen teknolojilerden birisi.

Submit a Comment