Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hamilelik Sürecinizi Kendi Evinizde Sensörlerle Takip Edin

Hamilelik Sürecinizi Kendi Evinizde Sensörlerle Takip Edin
Kubilay Han Uluerim

San Francisco merkezli Bloomlife yaptığı fonlama kampanyasında akıllı telefon bağlantılı hamilelik takip cihazı için 4 milyon dolar topladı. Marc Benioff ve Efficient Capacity tarafından yönetilen kampanyaya LanzaTech Ventures, The Chernin Group, Kapor Capital ve Act One Ventures gibi yatırımcı şirketler de katıldı.

Bloomlife’ın ilk ürünü hamile kadınlar için geliştirilmiş bir sensör. Bu sensör kullanıcının karnına yapışkan bir bantla yapıştırılıyor, rahim kaslarının kasılmasını tespit ediyor ve topladığı istatistikleri bir mobil uygulama sayesinde kişiye gösteriyor. Bu sayede kasılmaların süresi ve şiddeti ölçülebiliyor. Cihazın sonraki nesillerinde daha farklı ölçümler yapılabileceği de açıklananlar arasında.

View More: http://fromsfwithlove.pass.us/bloom

“Bebek ve annenin hamilelik sırasında birçok fizyolojik parametresini ölçen giyilebilir bir sensörümüz var. Üzerinde durduğumuz ilk içerik rahim kasılmaları. Lakin sensör bundan çok daha fazlasını yapabiliyor. Bebeğin hareketleri, kalp ritmi ve anne sağlığını aynı sensörle sadece yazılımı güncelleyerek ölçebiliyoruz.”

– Bloomlife CEO’su Eric Dy

Bloomlife’ın cihazı Belli, ultrason kullanmıyor. Bunun yerine rahmin elektriksel faaliyetlerini ölçüyor. Binlerce kişiden toplanan bu verilerin uzun vadede hamilelikle ilgili sorunları öngörmek için kullanılabileceği belirtiliyor. Cihaz şimdilik web sitesi üzerinden aylık 29$’a kiralanabiliyor ama satılmıyor.

Submit a Comment