Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hastalarınız Sosyal Medya Hesaplarınızdan Neler Bekliyor?

Hastalarınız Sosyal Medya Hesaplarınızdan Neler Bekliyor?
Berna Yaran

Şirketlerin aktif sosyal medya hesabı kullanmaları şeffaflıklarının simgesi haline geldi. Artık hastalar bunu biliyor ve şirketlerin Facebook sayfalarındaki müşteri ilişkilerine önem vermelerini bekliyorlar. Yorum yapmayan ya da gönderileri beğenmeyen “sessiz” olarak adlandırılan müşterilerin bile firmaları izlediğinden emin olabilirsiniz.

Birçok diş hekimi, sosyal medya hesaplarının müşterilerin eleştirilerine açık olmasından endişe duyuyor. Fakat gerçekte tüketiciler bunu biliyorlar. Zamanında ve eksiksiz geri bildirimler yapan, buna benzer tutumlar sergileyenlere oldukça saygılı davranıyorlar.

socialMüşterilerin Facebook uygulamalarından ne istiyor?

Müşteriler, markadan  Facebook ile birlikte bir ya da iki tane daha sosyal medya hesabının olmasını bekliyor. Bir sonraki soru, şirketlerin bu sosyal medya hesaplarından ne istiyorlar? İnsanlar kendileriyle ilgili olan soruları cevaplar. Yazdığınız gönderileri sınıflandırarak hastalarınızın tutkularını ve ilgilerini anlayabilirsiniz. Örneğin, aile odaklı bir çalışma yapmak istiyorsanız, annelere sorabilirsiniz ve onlara, genç yaşta çocuklara dişlerini verimli kullanmaları gerektiğini nasıl öğretecekleri hakkında tavsiyeler verebilirsiniz.

Satış yapmaktan çok müşterinin ne istediğine odaklanmalısınız. Arkadaşça yaklaşımlar ve sosyal medya size bu konuda çok yardımcı olur. Bunlarla birlikte çok daha ileriye gidebilirsiniz.

Submit a Comment