Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hayat Kolaylaştıran Uygulamalar: MedicineCabinet & Fitbit App

Hayat Kolaylaştıran Uygulamalar: MedicineCabinet & Fitbit App
Ceren Gülpınar

MedicineCabinet App: Uygulama hastalar için almaları gereken ilacın dozunu, ne zaman almaları gerektiğini çizelge halinde tutma özelliğini taşıyor. Ayrıca ilacın alınıp alınmadığını kontrol edebilmek için takip mekanizması da var. Güncel olarak kullanılan ilaçlar liste halinde uygulamaya giriliyor. Bir ailenin her üyesi için ayrı ayrı çizelge hazırlamak ve gerekli ilaç takibini yapmak uygulamayla mümkün.

Kullanıcı ilaçları uygulamaya kaydetmek için dilerse kamerayı kullanabilir ya da uygulamanın içindeki mevcut fotoğraflardan ilacını seçebilir.

Özellikle hangi ilacın ne zaman alınmasını hatırlamakta zorlanan yaşlı insanlar için bu sorunu ortadan kaldıracak mükemmel bir uygulama. Teknoloji ile arası olmayan insanlar içinse; uygulamaya ilaçları ve dozaj bilgilerini ve kullanım sürelerini 1 kez girmeleri yeterli.

medicine cabinet app

Fitbit App: Fitbit, motivasyonunuzu artıracak, sizi hedeflerinize ulaştıracak ürün ailesinden yepyeni bir uygulama. Gün içinde yaptığınız aktiviteleri grafik halinde sunuyor. Ayrıca ağırlığınız, uyku düzeniniz  ve fitness trendleri hakkında bilgi veriyor.

Uygulamayı kullanabilmeniz için bir Fitbit hesabı oluşturmanız gerekiyor. İlk kez hesap oluşturacaklar için linke tıklamak yeterli. Uygulamanın tek olumsuz yanı ise yalnızca Fitbit’in desteklediği cihazlar için tasarlanmış olması. Gün içinde aktif hareket ederken, spor yaparken kullanabileceğiniz bu uygulamadan aldığınız feedbackler doğrultusunda, aktivitelerinizi düzenlemek ve hem sağlık hem de spor ile alakalı yeni bilgiler edinmek uygulamayı uzun süre kullanmanız için geçerli iki sebebiniz olacak.

fitbit app 2

Submit a Comment