Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HIV Tedavisinde Yeni Dönem

HIV Tedavisinde Yeni Dönem
Ceren Gülpınar

Durban’da HIV tedavisi için kullanılacak yeni uygulamanın lansmanı yapıldı. Metropolitan Health ve Güney Afrika Medikal Sağlık Projesi tarafından tıbbi düzenlemesi yapılan uygulama, sağlık çalışanlarının işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

HIV klinik rehberi olarak gösterilen uygulama, HIV ilaç ve bakımı ile ilgili en son gelişmeleri yansıtıyor. Uygulama, hastaların pozitif koşullara sahip olması için reçete yazabilen profesyonellerin kullanımı için tasarlandı. HIV Your LifeMetropolitan Health programının icra yöneticisi Siraaj Adams, gelişen ülkelerdeki çok sayıda HIV hastası nedeniyle doktorların ve hasta bakıcıların yüksek iş yoğunluğuna maruz kaldığını söyledi. Klinik kararların ve destekleyici araçların kesinlikle çok önemli olduğunu da vurguladı.

Sağlık profesyonelleri tarafından Güney Afrika Klinik Tedavi Uzmanları Derneği, Metropolitan Health HIV Your Life programı ve Sağlık Bakanlığından elde edilen uygun verilere göre, hastalara tedavi reçeteleri yazılmaktadır.

Hastalığın tanısını, tedavi başlangıcını ve aşamalarını kapsayan uygulamanın HIV ile mücadele eden hastalar için en başarılı teknolojik gelişmelerden biri olacağı umut ediliyor.

Aynı zamanda toksitlik oranı ve olumsuz reaksiyon patoloji sonuçlarını göz önünde bulundurarak hastanın özel tedaviye devam edip etmeyeceği kararını verebiliyor. Çocuk sağlığı ve böbrek dozaj hesaplayıcılarıyla yaklaşık olarak belirlenen dozajlar reçeteye yazılıyor ve formüler HIV ilaçları, ve ilacın vücut içinde oluşacak etkileri hakkında kolay bilgi sahibi olmaya olanak tanıyor.

 

 

Submit a Comment