Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Her Gün Bir Blog Yazısıyla Hastanızla Bağlantıda Kalın

Her Gün Bir Blog Yazısıyla Hastanızla Bağlantıda Kalın
Kubilay Han Uluerim

Günümüzde sağlık hizmetinden faydalanan insanların kafalarında pek çok soru var. Bu kişiler, sorularına cevap bulmak için her gün interneti kullanarak, çeşitli bilgilere ulaşmaya çalışıyorlar. Bu yüzden, doktorların çevrimiçi ortamlarda kendilerini daha çok göstermesi gerekiyor. Bunun için en kolay yollardan birisi ise blog yazmak.

İnsanların her türlü bilgi için internete baktığı bu çağda, tıp alanında çalışan kişilerin dijital teknolojiye yetişmesi ve kendilerini su üstünde tutmaları için, dijital pazarlama yöntemlerine başvurmaları gerektiği, göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Kısacası, eğer internette yoksanız, elinizdeki işin devam etmesi ve yeni hastalar bulmanız gittikçe zorlaşacaktır.

Dijital ortamda sağlam bir yer edinmek, küçük ve orta büyüklükte iş yerleri için zor ve maaliyetli olabiliyor. Zira bu tarz büyük farkındalık yaratan tanıtımlar ve pazarlama stratejileri için yüklü miktarda para gerekiyor. Maaliyeti düşük ve sürekli olarak sizi çevrimiçi ortamda tutacak en basit yöntem, güncel olarak blog yazılması. Stratejik pazarlama açısından bakarsak, her gün arama motorlarında bilgi arayan kişilerin karşısına çıkmanızın en kolay yolu, sürekli olarak hedef kitlenize uygun içerik üretmeniz. Zira, ne kadar çok içeriğiniz varsa o kadar çok arama motorlarında ön sayfalara çıkma şansınız artıyor.

audible

Hubspot’a göre, günlük blog yazısı paylaşan pazarlamacıların, müşterilerinin %82’sini bu bloglar sayesinde kazanması bir tesadüf değil. Content Marketing Institute‘ün dediğine göreyse çevrimiçi pazarda bulunan her türlü endüstriden %72’si, şimdiden dijital stratejilerine içerik pazarlamayı eklemiş durumda. Nielsen‘a göre, arkadaş veya ailelerden öğrenilen bilgiler ve öneriler %300 daha güvenilir kabul ediliyor. Bu yüzden hedef kitlenin ne şekilde düşündüğünü kavrayıp, onların anlayacağı dilde yazılar yazmanın oldukça önemli olduğu söyleniyor. Bunun için arama motoru raporlarını okuyarak, genel olarak hangi konularda bilgiye ihtiyaç olduğunu, ne şekilde aramalar yapıldığını öğrenmek gerkiyor. Bu sayede içeriğin zenginleşmesi ve tanıtımın başarılı olma şansı daha da artacaktır. Her yeni yazının yeni bir hasta getirme şansı sizin elinizde.

Submit a Comment