Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hillingdon Hospitals’dan Yeni Hasta Kaydı Takip Uygulaması

Hillingdon Hospitals’dan Yeni Hasta Kaydı Takip Uygulaması
Kubilay Han Uluerim

Hillingdon Hospitals NHS Foundation Trust, şimdilik 100 kullanıcıya sahip Hillingdon Care Record adlı bir hasta kaydı takip uygulaması geliştirdi.

Sistem geliştirme ve birleştirme müdürü Matthew Kybert, uygulamanın projenin bir parçası olarak çalışanlara dağıtılan iPad minilerde kullanıldığını söylüyor. Vakıf, yakın zamanda uygulamanın masaüstü bilgisayarlar için geliştirilen sürümünü de yayınladı.

İlk sürümü Mayıs 2015 tarihinde yayınlanan uygulama, her 6 haftada bir güncelleniyor ve şu ana kadar yapılan güncellemelerle 6. sürüme gelinmiş durumda. Klinik dökümanlar, hasta görüşmeleri ve demografik bilgilere sahip vakfın Silverlink hasta yönetim sistemini de içeren ilk sürüm, 20 kişi tarafından test edilmiş.

Uygulama birkaç ay sonra, oftalmoloji, kardiyoloji, gebelik ve taburcu olmayla ilgili klinik kayıtları da bünyesine katarak daha da zenginleşmiş. Ağustos 2015 tarihinde ise, ekip, kullanıcıların radyoloji ve patoloji sonuçlarına ulaşmasını sağlayan bir sistem eklemiş. Kybert’ın dediğine göre, yeni sürümlerde uygulama üzerinden test talep etme özelliği de eklenecek.

Submit a Comment