Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Novartis, Pinterest’te Sıtma Hastalığı için Kampanya Hazırladı

Novartis, Pinterest’te Sıtma Hastalığı için Kampanya Hazırladı
Ece Balkan

Pinterest sayesinde birçok ilaç şirketi kendi ürünleri ile ilgili içerikleri, verileri ve infografikleri paylaşarak kullanıcıları hem bilgilendiriyor hem de kullanıcıların dikkatini çekerek bir konu hakkında farkındalık da sağlayabiliyor.

Pinterest’i aktif bir şekilde kullanan dünyaca ünlü ilaç firması Novartis, sıtma hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için kendi Pinterest sayfasında yaratıcı bir kampanya oluşturdu. Novartis’in infografikler ve hikâyeleştirme yöntemiyle oluşturduğu bu kampanya, birbirinden farklı ve bağlantılı olan çeşitli görselleri bir araya getirerek yepyeni bir içeriğin oluşmasını sağlıyor.

Novartis bu kampanya için Mosquito GauntletMosquito Mayhem ve M-Force Trading Cards adlı üç tane pano oluşturmuş.

Mosquito Gauntled isimli pano en iyi görünümü üç sütuna masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile bakıldığında elde ediyor. Bu yüzden aynı etkiyi ve mesajı mobil cihazlar üzerinden bakıldığında tam olarak sağlayamıyor.

Novartis, kullanıcılardan Mosquito Gauntlet adlı panoyu takip etmelerini ve Mosquito Mayhem isimli diğer panoyu ve içeriğindeki pinleri kullanarak böcek ve sivrisinekleri nasıl öldürdüklerini anlatan bir hikâye oluşturmalarını bekliyor.

sıtma hikayesi

M-Force Trading Cards adlı panoda da sıtma hastalığı ile mücadele için  yaratılan çeşitli fütüristik süper kahramanlar resmedilmektedir.

img1417176932484

Önemli ve ciddi bir mesaj içeren bu kampanyada, Novartis ve sıtma konusunda önemli çalışmaların öncüsü olan global yardım kuruluşu Malaria No More (Sıtmaya Son), Afrika’da yaşayan her ailede sıtmadan kaynaklanan ölümlerin engellenmesine, hastalığın teşhisine ve tedavisine destek olmak için birlikte çalışıyor.

Submit a Comment